خبر های فوری:

جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۲:۵۸

سازمان جهانی بهداشت تعداد افراد جان باخته بر اثر کرونا را تا پایان سال ۲۰۲۱ اعلام کرد

سازمان جهانی بهداشت تعداد افراد جان باخته بر اثر کرونا را تا پایان سال 2021 اعلام کرد

سازمان جهانی بهداشت که بالاترین مرجع در حوزه سلامت و پزشکی در دنیا محسوب می‌شود، آمار جدیدی از تعداد جان‌باخته‌ها بر اثر بیماری کرونا را تا پایان سال ۲۰۲۱ منتشر کرد. بر اساس گزارش جدید این سازمان، تا پایان سال گذشته میلادی حدود ۱۵ میلیون مبتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از نیو اطلس، سازمان WHO در مطالعه جدید خود در حالی از مرگ ۱۵ میلیون نفر بر اثر کرونا تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی خبر داده که این آمار سه برابر بیشتر از ارقام رسمی ثبت شده است. همچنین گفته می‌شود که با در نظر گرفتن آمار جانباختگان سال جاری میلادی، به این آمار افزوده نیز خواهد شد.

بر اساس آمار ثبت شده رسمی، سازمان جهانی بهداشت تا پایان ماه دسامبر ۲۰۲۱ حدود ۵.۴ میلیون مرگ ناشی از کووید-۱۹ از  ۳۰۰ میلیون مبتلا را به ثبت رسانده است. یکی از دلایل اختلاف این دو عدد، عدم ردیابی و ارائه آمار درست از سوی همه کشورها است. در واقع همه کشورها نمی‌توانند آمار کلی مرگ و میرها را ردیابی کرده و به ثبت برسانند.

در حال حاضر حدود ۵۰ درصد از کشورها داده‌های کلی مرگ و میر بر اثر کرونا را به سازمان جهانی بهداشت ارائه می‌کنند. در نتیجه برای به دست آوردن آمار دقیق‌تر از میزان همه‌گیری، محققان به استفاده از مدل‌های ریاضی روی آوردند.

محققان با استفاده از مدل‌های ریاضی تخمین می‌زنند که از زمان شروع همه‌گیری کرونا تا پایان دسامبر ۲۰۲۱، حدودا ۱۴.۸۳ میلیون نفر جان خود را بر اثر بیماری کرونا از دست داده‌اند. نویسندگان این مطالعه می‌گویند که کووید-۱۹ اصلی‌ترین دلیل مرگ و میر در جهان در سال ۲۰۲۱ بوده است.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

گوشی ریلمی ۱۰S با دوربین دوگانه و تراشه دایمنسیتی ۸۱۰ معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

اپل احتمالا در بهار ۲۰۲۳ از مک بوک ایر ۱۵.۵ اینچی رونمایی می‌کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین