خبر های فوری:

پنجشنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۱:۱۷

کدام نسخه اندروید در بین کاربران محبوب است؟

کدام نسخه اندروید در بین کاربران محبوب است؟

شرکت گوگل به تازگی آمار مربوط به سهم توزیع شده نسخه‌های مختلف سیستم عامل محبوب خود، یعنی اندروید را منتشر کرده است. در این گزارش، سهم توزیع شده هرکدام از نسخه‌های سیستم عامل اندروید در بین کاربران مشخص شده است.

طبق گزارش آپدیت شده شرکت گوگل، سیستم عامل اندروید ۱۱ که در سال ۲۰۲۰ منتشر شد، همچنان پیشتاز است و در حال حاضر ۲۳.۵ درصد از سهم کاربران  شرکت گوگل را به خود اختصاص داده است. البته ناگفته نماند که با انتشار نسخه‌های بعدی، سهم توزیع شده این سیستم عامل در بین کاربران رو به کاهش است.

پس از اندروید ۱۱، سیستم‌عامل‌های اندروید ۱۲ و ۱۲L در رتبه دوم این رده‌بندی قرار دارد. سهم توزیع شده این سیستم عامل در بین کاربران گوشی‌های اندرویدی حدود ۱۶.۵ درصد گزارش شده است.

پس از موارد مذکور، اندروید ۱۳ در رده سوم محبوب‌ترین نسخه‌های سیستم عامل گوشی‌های اندرویدی قرار گرفته است. بر اساس گزارش غول موتورهای جستجو، اندروید ۱۳ در بین کاربران اندرویدی توانسته به سهم ۱۲ درصدی دست پیدا کند. گفتنی است که رشد استفاده از اندروید ۱۳ در بین کاربران گوشی‌های اندرویدی بسیار مناسب بوده است. سیستم عامل Android 13 که هم‌اکنون توانسته به سهم ۱۲ درصدی دست پیدا کند، در ژانویه ۲۰۲۲ فقط ۵ درصد از سهم بازار را در اختیار داشت.

منبع: ۹to5google

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

نوشتن توییت‌های طولانی در توییتر بلو امکان‌پذیر شد

خواندن مطلب بعدی ←

مک بوک ایر ۱۵ اینچی اپل احتمالا با تراشه M2 روانه بازار می‌شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین