خبر های فوری:

جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۱:۲۴

قانونمند شدن استفاده کودکان از شبکه‌های اجتماعی در آمریکا

قانونمند شدن استفاده کودکان از شبکه‌های اجتماعی در آمریکا

ایالات یوتا در آمریکا قوانینی را برای استفاده کودکان از شبکه‌های اجتماعی وضع کرده است. بر اساس این قانون، کودکان نمی‌توانند به هر گونه‌ای که می‌خواهند از پلتفرم‌های اجتماعی استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از وب‌سایت ان‌پی آر، اسپسنر کاکس، فرماندار جمهوری خواه ایالات یوتا دو دستور اجرایی را امضا کرده است که بر اساس آن‌ها کودکان برای حضور در پلتفرم‌های اجتماعی مانند تیک تاک و اینستاگرام به رضایت والدین خود نیاز دارند. در واقع کودکان دیگر نمی‌توانند بدون اجازه یا رضایت والدین در شبکه‌های اجتماعی فعالیت کنند.

بر اساس بخشی از لایحه‌های مذکورد، کودکان زیر ۱۸ سال دیگر اجازه استفاده از شبکه‌های اجتماعی در بین ساعت‌های ۲۲:۳۰ شب تا ۶:۳۰ صبح را ندارند. علاوه بر این، پلتفرم‌های اجتماعی باید سن کاربران را احراز کنند.

طبق این قوانین سختیگرانه،  شرکت‌های فناوری دیگر حق ندارند که با استفاده از قابلیت‌های سختگیرانه و اعتیادآور کودکان را به خود جذب کنند. این درحالی است که با وجود نگرانی‌هایی درباره حریم خصوصی کاربران، نفرت پراکنی، اخبار جعلی، محتوای مخرب برای سلامت ذهنی نوجوانان، شرکت‌های بزرگی مانند فیس بوک و گوگل طی دهه قبل با رشدی بی سابقه روبرو بوده اند.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

آزمایش قابلیت محدودیت ۲۰ پیام متوالی و ۲۰۰ پیام روزانه در مرورگر بینگ

خواندن مطلب بعدی ←

مشخصات گوشی‌های موتورولا اج ۴۰ و اج ۴۰ پرو فاش شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین