استفاده از سلول های چربی برای کاهش وزن

استفاده از سلول های چربی برای کاهش وزن

با استفاده از از بررسی رمزهای ملوکولی، دانشمندان کشف کرده اند که بافت چربی سفید را اگر به قهوه ای تبدیل شود، می تواند سبب کاهش وزن و لاغری شود.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از دیجیاتو، دانشمندان توانستند با استفاده از مهار آنزیم هیستون دستیلاز عملکرد بافت چربی را تغییر داده و سبب تبدیل بافت چربی سفید به قهوه ای شود. این امر به دلیل افزایش فعالیت پروتین جداکننده ۱ است. بافت سفید چربی انرژی و تری گلیسرید را در خود حفظ میکند اما بافت قهوه ای چربی انرژی شیمیایی را به انرژی گرمایی تبدیل می کند. تیموتی مک کینزی در این باره گفته است:

نوع سومی از چربی به نام بژ وجود دارد. تولید بژ زمانی رخ می‌دهد که شما چربی سفید را مصرف می‌کنید که معمولاً خوب نیست – و آن را به چیزی تبدیل می‌کنید که بیشتر شبیه به چربی قهوه‌ای است. برای این تبدیل، ما با مهار HDAC11، تشکیل چربی سفید را تحریک می‌کنیم که بافت آن را به شیوه‌ای مطلوب تغییر می‌دهد.

در کل سالیان طولانی است که محققان دنبال روشی بوده اند تا بتوانند به وسیله آن لاغری را برای افراد سریعتر ایجاد کند. در حال حاضر این روش جدید سبب شده است تا در آینده لاغری ،فرایند بهتر و راحت تری برای افراد باشد.

→ خواندن مطلب قبلی

پیکسل a ارزان ترین گوشی گوگل خواهد بود

خواندن مطلب بعدی ←

بروزرسانی جدید اپل برای رفع داغ شدن گوشی های آیفون سری ۱۵

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *