خبر های فوری:

پنجشنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۰:۴۶

استفاده مفید از آلودگی هوا؛ تولید لباس، بطری و سوخت با کربن دی اکسید

استفاده مفید از آلودگی هوا؛ تولید لباس، بطری و سوخت با کربن دی اکسید

یک شرکت آمریکایی در اقدامی منحصر به فرد آلودگی هوا را به لباس، بطری و حتی سوخت تبدیل می‌کند. در واقع این شرکت توانسته از آلودگی موجود در هوا نهایت استفاده را ببرد و محصولاتی مفید تولید کند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از جردن نیوز، شرکت LanzaTech در شیکاگوی آمریکا توانسته محصولی متشکل از میلیاردها باکتری گرسنه بسازد تا آلودگی هوا را به اتانول تبدیل کند. با تبدیل آلودگی هوا به اتانول، این شرکت حالا می‌تواند محصولاتی مانند بطری‌های پلاستیکی، البسه و سوخت هواپیما تولید کند.

شرکت LanzaTech با سه کارخانه چینی قرارداد منعقد کرده است تا آلودگی آن‌ها را به اتانول تبدیل کند. این کمپانی می‌گوید که با این روش توانسته ۲۰۰ هزار تن کربن دی‌اکسید را به ۱۹۰ میلیون لیتر اتانول تبدیل کند. لنزا تک امیدوار است که بتواند با شرکت‌ها و کارخانه‌های بیشتری وارد همکاری شود.

گفتنی است که باکتری مورد استفاده این روش برای اولین بار حدود چند دهه پیش در مدفوع خرگوش کشف شد. این شرکت آمریکایی برای تبدیل کربن دی‌ اکسید به آلودگی، باکتری مذکور را در شرایط صنعتی قرار داد تا آن را بهینه کند. حالا این باکتری در قالب پودرهای خشک و منجمد به کارخانه‌های چینی فرستاده می‌شود تا با استفاده از آن بتوان محصولات مختلفی تولید کرد.

کمپانی LanzaTech در راستای توسعه کسب و کار خود، یک شرکت جداگانه به نام LanzaJet  برای تولید سوخت پایدار هواپیما با استفاده از روش مذکور راه‌اندازی کرد. لنزا جت هم امیدوار است که تولیدات SAF خود را تا ۲۰۳۰ به ۳.۷ میلیارد لیتر در سال برساند.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

تبلت شیائومی نوت E-link با نمایشگر ۱۰.۳ اینچی معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

پیش‌بینی نگران‌کننده از آینده بیت کوین؛ سقوط به کانال ۵۰۰۰ دلاری

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین