عیسی زارع پور: اینترنت بدون فیلتر برای اساتید ایجاد می‌شود

عیسی زارع پور: اینترنت بدون فیلتر برای اساتید ایجاد می‌شود

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از  فراهم کردن و راه‌اندازی اینترنت بدون فیلتر برای اساتید دانشگاهی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از مهر، عیسی زارع پور در مورد اینترنت بدون فیلتر برای اساتید دانشگاه‌ها اظهار داشت که این نوع اینترنت مانند اینترنت خبرنگاری است که به برخی از خبرنگاران داده شده است. به گفته وزیر ارتباطات، اینترنت بدون فیلتر ویژه اساتید به منظور  دسترسی به سایت‌هایی که کاربران ایران را تحریم‌کرده‌اند یا برخی سایت‌هایی‌ که در داخل کشور فیلتر شده است، ارائه می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال کردن بسترهای لازم برای این نوع اینترنت است. اما با این حال، این نوعی اینترنت عملیاتی و اجرایی نشده است

محمد علی زلفی گل، وزیر علوم کشور در مورد اینترنت بدون فیلتر ویژه اساتید دانشگاهی گفت: از دانشگاه‌ها خواسته شده است لیست اعضای هیأت علمی خود را برای دسترسی به اینترنت باز ارائه دهند، دسترسی به اینترنت باز به منظور استفاده از سکوها و تارنماهای بین المللی با محتوای علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری صورت می‌گیرد.

زلفی گل زمان دسترسی اسایتد دانشگاهی به اینترنت باز را منوط به ارائه لیست اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها دانست.

عیسی زارع‌پور در حالی از ارائه اینترنت بدون فیلتر برای اساتید خبر داده است که پیش‌تر اعلام کرده بود چیزی به نام اینترنت طبقاتی وجود ندارد.

→ خواندن مطلب قبلی

ورود آیفون ۱۴ مسافری به کشور ممنوع شد

خواندن مطلب بعدی ←

سیستم پایش اینترنت در روسیه راه‌اندازی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *