متا از ابزار هوش مصنوعی Toolformer رونمایی کرد

کمپانی متا از یک مدل زبان هوش مصنوعی جدید به نام Toolformer رونمایی کرد. این ابزار جدید، قدرت یادگیری دارد و می‌تواند با برخی از برنامه‌ها از جمله موتورهای جستجو، تقویم و ماشیبن حساب کار کند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از آرس تکنیکا، پس از اینکه Open AI از هوش مصنوعی ChatGPT رونمایی کرد، سایر شرکت‌های فناوری هم به تکاپو افتادند و ابزارهای هوش مصنوعی خود را معرفی کردند. در همین راستا، متا به رهبری مارک زاکربرگ، جدیدترین ابزار هوش مصنوعی خود به نام Toolformer را معرفی کرد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ابزار مذکور این است که می‌تواند از API ها استفاده کند. محققان متا در طول آزمایش‌های خود، مجموعه کوچکی از نمونه‌های نوشته شده توسط انسان را برای Toolformer ارائه کردند که نحوه استفاده از هر API را نشان می‌داد و سپس به آن اجازه دادند تا مجموعه داده مدل‌سازی زبان بزرگی را براساس دستورات بالقوه API تفسیر کند.

به گفته محققان متا، ابزار هوش مصنوعی Toolformer بدون اینکه نیازی به راهنمایی و کمک گرفتن از انسان‌ها داشته باشد، امکان یادگیری دارد. این ابزار همچنین می‌تواند خودش تصمیم بگیرد که از کدام ابزار برای دریافت زمینه مناسب و نحوه استفاده از آن استفاده کند.

با وجود قابلیت فراخوانی APIها، ابزار جدید می‌تواند از ابزارهای خارجی دیگری مانند ماشین حساب‌ها و موتورهای جستجو استفاده کند. گفتنی است که Toolformer بر اساس سک مدل GPT-J از پیش آموزش دیده با ۶.۷ میلیارد پارامتر ساخته شده است.

→ خواندن مطلب قبلی

چیپست دایمنسیتی ۷۲۰۰ مدیاتک معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

ساخت کانال در اینستاگرام امکان پذیر شد؛ تقلید واضح از تلگرام

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *