خبر های فوری:

شنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۱:۴۱

جرائم سایبری کشور در هشت ماه نخست سال ۳۷ درصد افزایش یافته است

جرائم سایبری کشور در هشت ماه نخست سال 37 درصد افزایش یافته است

سردار وحید مجید، رئیس پلیس فتای کشور در حاشیه جلسه ارتباط مستقیم با مردم از افزایش ۳۷ درصدی جرائم سایبری در هشت ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال ۱۴۰۰ خبر داد. به گفته وی، عدم توجه به توصیه‌ها و هشدارهای پلیس فتا مهم‌ترین دلیل افزایش جرائم اینترنتی در کشور بوده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، سردار مجید اظهار داشت که کشفیات پلیس فتا از ابتدای سال تا پایان آبان ماه حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است و در زمینه دستگیری‌ها نیز شاهد رشد ۹ درصدی هستیم. وی همچنین اعلام کرد که ضریب کشفیات به وقوع هم با افزایش ۱.۵ درصدی همراه بوده است.

رئیس پلیس فتای کشور به جرائم اینترتی که بیشترین فراوانی را نیز داشتند، اشاره کرد. در همین راستا، کلاهبرداری اینترنتی، برداشت‌های غیرمجاز اینترنتی، هتک حیثیت و نشر اکاذیب در فضای مجازی و مزاحمت‌های اینترنتی بیشترین جرم‌های سایبری را در هشت ماه نخست سال را تشکیل می‌دهند.

سردار وحید مجید همچنین به افزایش ضریب کشف توسط پلیس فتا اشاره کرده و در پاسخ به این که چند پرونده توسط پلیس فتا کشف می‌شود، اظهار داشت: قدرت کشف پلیس فتا در سال ۱۴۰۱ افزایش داشته است و ضریب کشف به وقوع پلیس فتا در حدود ۹۴ درصد است

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

اولین وانت برقی کشور با همکاری ساپیا و مپنا تولید می‌شود

خواندن مطلب بعدی ←

محققان سخت‌ ترین ماده روی زمین را کشف کردند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین