خبر های فوری:

جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۲:۴۸

رکوردشکنی اپل در بازار سهام؛ ارزش این شرکت حدودا به ۳ میلیارد دلار رسید

رکوردشکنی اپل: بزرگترین شرکت دنیا تا پیشروی در بازار سهام با ارزش ۲٫۷۶ تریلیون دلار

با صعود ارزش سهام شرکت اپل در سال ۲۰۲۳، این شرکت در آستانه بازگشت به ارزش بازار سه تریلیون دلاری قرار دارد. ارزش سهام اپل امسال ۳۵ درصد رشد کرده و حدودا ۶۹۰ میلیارد دلار به ارزش بازار آن اضافه شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، این عملکرد خیره‌کننده باعث بحث‌های فراوانی درباره ارزش اپل شده است. ارزش سهام اپل که ۲۸ برابر درآمد پیش‌بینی شده است، بسیار بالا محسوب می‌شود؛ به خصوص که پیش‌بینی می‌شود درآمد اپل امسال کاهش پیدا کند.

اپل در اوایل سال ۲۰۲۲ برای مدت کوتاهی به بالای مرز سه تریلیون دلار صعود کرد، اما نتوانست در آن سطح بماند و سپس ارزش سهام آن به طور نسبی کاهش یافت. این روند نزولی با کاهش ۲۷ درصد ارزش سهام در سال گذشته به پایان رسید.

در صورت رسیدن اپل به این نقطه عطف، کوپرتیونی‌ها به عنوان نخستین شرکت سه تریلیون دلاری شناخته خواهد شد. اپل در حال حاضر با ارزش ۲.۷۶ تریلیون دلار، باارزش‌ترین شرکت موجود است و بزرگتر از کل شاخص راسل ۲۰۰۰ است.

ارزش سهام اپل از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱

ارزش شرکت اپل در طول چند سال اخیر رشد قابل توجهی داشته است.

  • در سال ۲۰۱۸، ارزش بازار شرکت اپل به بیش از ۱ تریلیون دلار رسید. این رقم تاریخی بود و اپل اولین شرکتی شد که با این ارزش بی‌سابقه در بازار سرمایه قرار گرفت.
  • در سال ۲۰۱۹، ارزش بازار اپل به ۱٫۲ تریلیون دلار افزایش یافت. این نشان می‌دهد که شرکت همچنان رشد قابل توجهی داشته است و به ادامه پیشرفت خود ادامه می‌دهد.
  • در سال ۲۰۲۰، با رشد افزایشی در بورس به دلیل عملکرد موفقیت‌آمیز محصولات و خدمات اپل، ارزش بازار آن به ۲ تریلیون دلار نزدیک شد. این موضوع به اپل کمک کرد تا به عنوان یکی از شرکت‌های پرارزش‌ترین دنیا مطرح شود.
  • در سال ۲۰۲۱، ارزش بازار شرکت اپل به ۲٫۵ تریلیون دلار رسید و به عنوان یکی از شرکت‌های فناوری بزرگترین ارزش را در جهان داشت. این تحقق هدف سه تریلیون دلاری برای اپل در آینده را به چشمان دیده می‌آورد.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

ویرایش پیام‌های واتساپ تا ۱۵ دقیقه پس از ارسال امکان‌پذیر شد

خواندن مطلب بعدی ←

نمایندگی‌ها دیگر حق فروش خودرو مونتاژی ندارد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین