لیست محبوب‌ترین مرورگرهای دسکتاپ جهان اعلام شد: گوگل کروم در صدر، سافاری اپل در رتبه دوم

وب‌سایت استات‌کانتر لیست محبوب‌ترین مرورگرهای دسکتاپ جهان در ماه آوریل ۲۰۲۳ را اعلام کرد. بر اساس این گزارش، گوگل کروم با اختلاف بسیار زیادی نسبت به رقبا، محبوب‌ترین مرورگر دسکتاپ جهان است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از وب‌سایت statcounter، پس از گوگل کروم که محبوب‌ترین مرورگر دسکتاپ جهان است، سافاری اپل قرار دارد. سافاری شرکت اپل با پیشی گرفتن از مایکروسافت اج توانست به رتبه دوم محبوب‌ترین مرورگرهای جهان دست پیدا کند.

سهم بازار مرورگر گوگل کروم و سافاری در دسکتاپ در آوریل  ۲۰۲۳ به ترتیب حدودا ۶۶.۱ و ۸/۱۱ درصد برآورد شده است. در رتبه سوم نیز مایکروسافت اج قرار دارد که ۱۱ درصد از سهم بازار را در اختیار گرفته است. مرورگرهای فایرفاکس و اپرا نیز با کسب ۵.۶ و ۳ درصد از سهم بازار در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

به طور کلی، سهم کلی بازار مرورگر گوگل کروم  حدودا ۶۳.۵ درصد گزارش شده است. سافاری با ۲۰.۴ درصد و مایکروسافت اج با ۴.۹ درصد در رده‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند. در انتهای این لیست نیز  فایرفاکس، سامسونگ اینترنت و اپرا قرار گرفته‌اند که به ترتیب ۲.۷، ۲.۵۹ و ۲.۳۹ درصد از سهم بازار را در اختیار گرفته‌اند.

→ خواندن مطلب قبلی

مشخصات گوشی پیکسل ۷a لو رفت

خواندن مطلب بعدی ←

گوشی موتورولا اج ۴۰ با تراشه دایمنسیتی ۸۰۲۰ رونمایی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *