خبر های فوری:

سه شنبه, ۸ اسفند ۱۴۰۲, ساعت ۱۵:۵۵

سردمداران هوش مصنوعی: این ابزار سبب انقراض بشریت می‌شود

سردمداران هوش مصنوعی: این ابزار سبب انقراض بشریت می‌شود

مدیران و سران شرکت‌های بزرگ در حوزه هوش مصنوعی اخطار دادن که این ابزار در آینده سبب انقراض بشریت خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از نیویورک تایمز، امروزه افرادی بسیار زیادی به جامعه بشری هشدار دادند که در صورت عدم کنترل و قانون گذاری برای هوش مصنوعی، این ابزار در آینده سبب از بین رفتن انسان‌ها خواهد شد. این گروه اظهار داشتند که هوش مصنوعی می‌تواند به اندازه یک ویروس یا بمب هسته‌ای خطرناک باشد.

در حال حاضر نگرانی‌ها از بابت جایگزینی هوش مصنوعی به جای انسان ها روز به روز در حال افزایش است به طوری که تا به حال اظهارات زیادی درباره خطرات ناشی از این ابزار اعلام شده است. به همین دلیل در بیانیه‌ی منتشر شده، امضا افراد سرشناس به چشم می‌خورد.

افرادی مانند سم آلتمن به عنوان مدیر عامل شرکت سازنده چت جی پی تی، دیمس هاسابیس مدیر عامل دیپ‌مایند گوگل و چند تن از افراد بنیانگذار هوش مصنوعی این بیانیه را تایید و امضا نمودند. در این بینایه اعلام شده بود که باید تهدیدات هوش مصنوعی مانند سایر تهدیدات مانند ویروس یا بمب اتمی جدی گرفته شود.

دن هندریکس، مدیر اجرایی مرکز ایمنی هوش مصنوعی در این باره اظهار داشته است که در میان توسعه دهندگان نیز درباره این ابزار نگرانی هایی وجود دارد و آن‌ها نیز مانند تمامی افراد نگران پیامدهای هوش مصنوعی هستند.

نویسنده صنایع مدرن

→ خواندن مطلب قبلی

برخی از اطلاعات مشتریان تویوتا در اختیار عموم قرار گرفت

خواندن مطلب بعدی ←

انویدیا به باشگاه تریلیون دلاری‌ها پیوست

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین