خبر های فوری:

شنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۰:۲۶

انقلاب در دنیای موبایل: پیکسل ۸ پرو ابزاری برای بررسی سلامتی شما می‌شود

انقلاب در دنیای موبایل: پیکسل ۸ پرو ابزاری برای بررسی سلامتی شما می‌شود

گوگل احتمالاً نسخه بعدی موبایل پرچمدار خود، یعنی “پیکسل ۸ پرو”، با یک ویژگی جدید به بازار عرضه خواهد کرد. این ویژگی که در بیشتر موبایل‌ها متداول نیست،  به کاربران اجازه می‌دهد دمای بدن خود را اندازه‌گیری کنند. نشریه ۹۱mobiles یک ویدئو از یک فرد منتشر کرده است، دستگاهی مشابه پیکسل را نشان می‌دهد که برای اندازه‌گیری دمای بدن استفاده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از ورج، اگر این اطلاعات درست باشد، احتمالاً پیکسل ۸ پرو با یک دماسنج عرضه خواهد شد. در ویدیویی مذکور، یک حسگر مادون قرمز که در ترمومترهای بی‌تماس استفاده می‌شود، در قسمتی از پنل فلزی دستگاه قرار گرفته است، جایی که دوربین‌های پشتی قرار دارند.

برای استفاده از دماسنج، کاربران باید عینک یا هر نوع اکسسوری که پیشانی‌شان را می‌پوشاند را بردارند. سپس حسگر باید به حداکثر فاصله ممکن از پیشانی بدون لمس آن نزدیک شود و موبایل را به مدت ۵ ثانیه در نزدیکی منطقه گیجگاه قرار دهید. این حسگر به گفته نشریه ۹۱mobiles، می‌تواند برای اندازه‌گیری دما‌هایی از اشیاء ثابت نیز استفاده شود، اما در ویدئوی منتشرشده، نحوه عملکرد آن در این حالت نمایش داده نشده است.

گزارش‌ها حاکی است که کارمندان گوگل در حال حاضر در حال آزمایش این ویژگی جدید هستند. همچنین در افشاگری قبلی درباره موبایل‌های پرچمدار آینده گوگل، رندرهایی از موبایل پیکسل ۸ پرو با گوشه‌های خمیده مشابه پیکسل ۷ نشان داده شده بود. ویدئوی جدید نیز نشان می‌دهد که دستگاه کاملاً با رندرهای گفته شده همخوانی دارد.

اگرچه موبایل پیکسل ۸ پرو شباهت‌هایی به پیکسل ۷ پرو دارد، اما یکی از سه حسگر دوربین آن در یک ماژول جداگانه قرار دارد.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

ارتقاء پودری که با نور خورشید، سبب تصفیه آب می‌شود

خواندن مطلب بعدی ←

آیپد ۱۴.۱ اینچی را به نسخه پایه تراشه M3 پرو می‌کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین