میزان جست و جو کریپتو در گوگل کاهش پیدا کرده است

   طبق اطلاعاتی که ابزار های پوپا در اختیار کاربران قرار داده‌اند، جست و جو کریپتو با کاهش شدیدی رو به رو شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از کوین تلگراف، اخیرا موج آرامی از رمز ارز و پول‌های دیجیتال سبب شده است که کلمات مربوط به این حوزه به خصوص کریپتو کاهش پیدا کند. طبق اطلاعاتی که از ابزار Google Trends در اختیار کاربران قرار داده است نشان می‌دهد که کریپتو در حال حاضر دارای امتیاز ۱۷ است و فاصله بسیار زیادی با جایگاه قبلی خود دارد.

طبق این آمار، کریپتو در می سال ۲۰۲۱ به نقطه عطف خود رسید اما این شکوفایی چندان دوام نیاورد و تا پایان سال با نوسان‌های زیادی در رتبه خود مواجه شد. کریپتو در سال ۲۰۲۲ همچنان در اوج شکوفایی خود بود و در گوگل رتبه ۷۴ را کسب کرده بود.

اما در سال ۲۰۲۳ همه چیز برای این رمز ارز دچار تغییر شد و دیگر مثل قبل توسط کاربران استقبال نشد به طوری که امتیازی که در این سال از طرف گوگل برای آن در نظر گرفته شد عدد ۲۴ بود که تفاوت زیادی با امتیاز قبلی خود دارد. یکی از دلایل اصلی کاهش رتبه کریپتو در گوگل فروپاشی اکوسیستم Terra Luna است.

در پی این کاهش علاقه کاربران، قیمت بیت کوین نیز در ۱۰ هفته گذشته چیزی حدود ۲۸ هزار دلار بوده و همچنان ثابت باقی مانده است. گای نرتز در یک توییت اعلام کرده بود که که این کاهش علاقه همچنین با حجم معاملات کمتر صرافی‌ها همراه شده است. البته اخیرا به دلیل پیشرفت چشمگیر هوش مصنوعی توجه ها بیشتر به سمت آن معطوف شده است.

→ خواندن مطلب قبلی

نقش هوش مصنوعی در اقتصاد: پیش‌بینی میلیاردها دلار درآمد

خواندن مطلب بعدی ←

در iOS 17 تنها با گفتن Siri می‌توان دستیار صوتی را فرا خواند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *