خبر های فوری:

جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۱:۲۳

چین یک قطار فوق سریع را آزمایش کرد

چین یک قطار فوق سریع را آزمایش کرد

چینی‌ها که به طراحی و توسعه زیرساخت‌های کشور خود و ارائه‌ فناوری‌های جدید بسیار توجه می‌کنند، یک قطار فوق سریع را با موفقیت آزمایش کردند. این قطار که از نظر طراحی و ساخت شبیه به سیستم هایپرلوپ (Hyperloop) است، توسط مهندسان و محققان دانشگاه شمالی چین ساخته شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از اینترستینگ انجینیرنیگ، هایپر لوپ نامی است که از سال ۲۰۱۲ توسط ایلان ماسک بر سر زبان‌ها افتاد. بر اساس تعریف این مفهوم، هایپرلوپ به سیستم‌های حمل و نقلی گفته می‌شود که فوق سریع هستند. یک سال پس از رایج شدن این عبارت در بین مردم، ایلان ماسک اعلام کرد که در حال اجرای چنین پروژه‌ای بین لس‌انجلس و سانفرانسیسکو است.

بر اساس تئوری هایپر لوپ، این سیستم می‌تواند برای حمل و نقل افراد و همچنین جابه‌جایی کالاها مورد استفاده قرار بگیرد. در این سیستم از لوله‌های بلند با کمترین خلاء استفاده شده است تا امکان حمل و نقل با حداقل مقاومت هوا فراهم شود.

حالا گزارش‌ها حاکی از آن است که چینی‌ها اولین قطار شبیه به هایپرلوپ را آزمایش کرده‌اند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، محققان و دانشمندان چینی توانسته‌اند که برای اولین بار این سیستم را در یک مسیر ۲ کیلومتری و با سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت آزمایش کنند. فرایند بررسی و آزمایش سیستم مذکور در استان شانسی واقع در شمال چین انجام شده است.

در گزارشی که در مورد قطار فوق سریع چینی‌ها منتشر شده، آمده است که دانشگاه شمالی چین با کمک موسسه تحقیقاتی سوم علوم و صنایع هوافضای این کشور آزمایشگاهی را برای بررسی وسایل حمل و نقل در محیط‌های با خلاء کم راه‌اندازی کرده‌اند.

پس از پایان یافتن مرحله اول آزمایش این سیستم، چینی‌ها ساخت یک مسیر آزمایشی ۶۰ کیلومتری را آغاز کرده‌اند تا یک سیستم را با سرعت ۱۰۰۰ کیلومتر بر ساعت بررسی کنند.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

اینفینیکس از گوشی Hot 20 Play رونمایی کرد

خواندن مطلب بعدی ←

کارمندان توییتر هشدار دادند: اخراج دسته جمعی توسط ایلان ماسک بی‌پروا خواهد بود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین