خبر های فوری:

یکشنبه, ۱۴ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۳:۴۰

استیو جابز به کمک هوش مصنوعی دوباره زنده شد

استیو جابز به کمک هوش مصنوعی دوباره زنده شد

حدود ۱۱ سال از مرگ استیو جابز، مالک سابق کمپانی اپل می‌گذرد که Podcast.ai با کمک گرفتن از هوش مصنوعی، به تازگی پادکستی از وی منتشر کرده است. در پادکست ساخته شده، جابز با جو روگن به مصاحبه می‌پردازد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از وب‌سایت ۹to5mac، شرکت Podcast.ai برای به نمایش گذاشتن قدرت هوش مصنوعی، با استفاده از این فناوری پادکستی از گفتگو میان استیو جابز و جو روگن ساخته است. این شرکت که به صورت تخصصی به موضوعات و فناوری‌های جدید در حوزه AI می‌پردازد، در مورد پادکست جدید و جذاب خود گفت:

برای ساخت صداهای واقعی مالک فقید اپل از فناوری Play.ht استفاده شده است و متن‌ها با کمک مدل‌های زبانی پیشرفته به وجود آمده‌اند. بخش‌هایی از این پادکست که در مورد جابز بوده است به وسیله بیوگرافی و صداهایی که از وی وجود داشته، تولید شده است.

هرچند برای اولین بار است که در جهان از هوش مصنوعی برای ساخت صداهای یک فردی که دیگر زنده نیست، استفاده شده است. اما این قابلیت چندان بی نقص نبوده و در برخی از موارد مشکلاتی داشته است. به عنوان مثال، صدای استیو جابز در بخش‌هایی از مصاحبه به صورت ربات‌گونه پخش می‌شود یا در برخی از قسمت‌های گفتگو هم حرف‌ها با محتوای موردنظر مطابقت ندارد.

بر اساس گفته‌های سازنده این پادکست، همه محتوای این پروژه با فناوری AI تولید نشده است و از صداها و گفتگوهای قبلی که از مدیرعامل سابق اپل وجود داشته نیز استفاده شده است. در واقع هوش مصنوعی کیلد واژه کانونی را انتخاب کرده و سپس به جستجو در مورد نقل قول‌های مذکور گشته است.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

ساعت هوشمند Amazfit Falcon با تمرین‌دهنده مبتنی بر هوش مصنوعی معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

گوگل تصاویری از نسخه جدید پلی استور را برای دستگاه‌های با نمایشگر بزرگ منتشر کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین