خبر های فوری:

جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۲:۴۱

استارلینک در حال آزمایش سرویس اینترنتی رومینگ جهانی است

استارلینک در حال آزمایش سرویس اینترنتی رومینگ جهانی است

استارلینک که به واسطه خدمات اینترنت ماهواره‌ای مشهور شده، در حال راه‌اندازی سرویس اینترنتی دیگر تحت عنوان رومینگ جهانی است. به گفته اسپیس ایکس، طرح جدید این شرکت می‌تواند دسترسی کاربران به اینترنت از تمام دنیا را فراهم کند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از ورج، برخی از کابران سرویس اینترنتی استارلینک پیامی را دریافت کرده‌اند که نشان می‌دهد این شرکت در حال آزمایشی یک سرویس اینترنتی ماهواره‌ای جدید است که به کاربران اجازه می‌دهد از هر نقطه جغرافیایی کره زمین به اینترنت متصل شوند.

سرویس جدید اسپیس ایکس، رومینگ جهانی نام دارد و کاربران برای استفاده از آن باید ماهانه ۲۰۰ دلار پرداخت کنند. علاوه بر این، افراد برای دسترسی به سرویس مذکور  می‌بایست کیت استارلینک که با برچسب قیمتی آن ۵۹۹ دلار عرضه می‌شود را تهیه کنند.

سرویس رومینگ جهانی برای ارائه اینترنت در سراسر جهان و اتصال همه افراد به این نوع اینترنت، از پیوندهای ماهواره‌ای (موسوم به لیزرهای فضایی) استفاده می‌کند.

البته هنوز مشخص نیست که استارلینک چگونه به وعده خود مبنی بر ارائه اینترنت در تمام جهان عمل خواهد کرد. این شرکت برای ارائه رومینگ جهانی فعلا در انتظار تایید مقررات خود از سوی کشورهایی همچون هند و پاکستان است. علاوه بر این، سرویس جدید این شرکت در سایر کشورها نیز فعال نشده است.

گفتنی است که این شرکت سرویس جدید خود را برای برخی از کاربرن خارج منطقه تحت پوشش این شرکت از جمله گرینلند ارائه می‌دهد. گزارش‌ها حاکی از آن است که سرویس جدید استارلینک می‌تواند با محدودیت‌های کمتری نسبت به سرویس اینترنت ماهواره‌ای این شرکت همراه باشد.

در هر صورت باید منتظر ماند و دید که سرانجام این پروژه به کجا می‌رسد و کاربران از آن استقبال خواهند کرد یا خیر.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

این چوب مصنوعی کربن را جذب می‌کند

خواندن مطلب بعدی ←

سامسونگ از آنتی ویروس Message Guard رونمایی کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین