انرژی فرودگاه نیویورک با ۱۳ هزار صفحه خورشیدی تامین می‌شود

انرژی فرودگاه نیویورک با 13 هزار صفحه خورشید تامین می‌شود

استفاده از انرژی‌های پاک مانند انرژی خورشید، بادی و دریایی برای تامین نیروی برق در جهان رو به افزایش است. در همین راستا، انرژی برق نیروگاه نیویورک با ۱۳ هزار صفحه خورشیدی تامین می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، فرودگاه بین‌المللی نیویورک با نام جان اف کندی به زودی به شبکه جدیدی از نیروی برق که با ۱۳ هزار صفحه خورشیدی طراحی شده است، متصل می‌شود. این پروژه جدید، شامل یک ریز شبکه با توان تولید ۱۱.۳۴ مگاووات انرژی الکتریکی با استفاده از نور خورشید، سلول‌های سوختی گازی و باتری ذخیره می‌شود.

بر اساس گزارش‌ها، در این پروژه از سیستمی استفاده خواهد شد که گرمای از دست رفته از سلول‌های سوختی را به منظور خنک‌سازی یا گرم کردن آب جذب می‌کند. گفتنی است که پروژه مذکور توسط کمپانی AlphaStruxure و با سرمایه‌گذاری مشترک از دو مجموعه Carlyle Group و Schneider Electric از کشور فرانسه رهبری خواهد شد.

آنت کلایتون، مدیرعامل شرکت اشنایدر الکترونیک آمریکا در یک کنفرانس اظهار داشت که برق‌رسانی، دیجیتالی کردن فرایندها و کربن زدایی با دریافت برق بیشتر از منابع تجدیدپذیر از جمله چالش‌های انرژی آمریکا است. وی اظهار داشت که کلید دستیابی به موارد مذکور استفاده از ریز شبکه‌ها است.

به گفته سازنده، پس از تکمیل شدن پروژه نهایی مذکور، این سیستم برق جدید که با ۱۳ هزار پنل خورشید طراحی شده است، به بزرگترین سیستم تولید انرژی در ایالات متحده تبدیل خواهد شد.

انرژی الکتریکی که این تعداد از صفحه‌های خورشیدی تولید می‌کنند، می‌توانند برق ۳۵۷۰ خانه متوسط در ایالات متحده آمریکا را در طول یکسال تامین کنند.

→ خواندن مطلب قبلی

ابوالحسن فیروزآبادی، دبیرعالی شورای عالی فضای مجازی استعفا کرد

خواندن مطلب بعدی ←

استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT به عنوان نویسنده در مجلات علمی معتبر ممنوع شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *