خبر های فوری:

پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ساعت ۱۰:۵۸

دانشمندان تعداد مورچه‌های کره زمین را ۲۰ کوادریلیون تخمین زدند

دانشمندان تعداد مورچه‌های کره زمین را 20 کوادریلیون تخمین زدند

دانشمندان و پژهشگران در یک پژوهش جالب و منحصر به فرد، تعداد مورچه‌های کره‌زمین را تخمین زدند. بر اساس پژوهش‌های انجام شده، هم‌اکنون حدود ۲۰ کوادریلیون مورچه روی کره خاکی وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از وب‌سایت PNAS، دانشمندان بین‌المللی برای محاسبه تعداد مورچه‌های که روی کره زمین وجود دارند، ۴۹۸ مطالعه و تحقیق را در قاره‌های مختلف و زیستگاه مورچه‌ها انجام داده‌اند. پس از پایان یافتن مطالعات و پژوهش‌های انجام شده در این رابطه، حدود ۲۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ مورچه از انواع مختلف روی کره زمین وجود دارد.

به گفته مارک وونگ، بوم شناس استرالیایی، مجموعه مورچه‌هایی که روی کره زمین وجود دارند، حدود ۱۲ مگاتن کربن خشک را تشکیل می‌دهند. وی همچنین اظهار داشت:

چنین حجم عظیمی از مورچه‌های جهان بطور چشمگیری بیش از مجموعه زیست توده تمام پرندگان وحشی و پستانداران است.

محققان این پژوهش با استناد به مطالعه خود، مدعی شدند که تا به امروز حدود ۱۵,۷۰۰  گونه و ریزگونه از مورچه‌های جهان شناسایی و نامگذاری شده‌اند. البته تعدادی دیگر از این موجودات ریز نیز وجود دارند که دانشمندان هنوز نامی برای آن‌ها انتخاب نکرده‌اند.

گفتنی است در این پژوهش زیستگاه‌های مختلفی از مورچه‌ها در جنگل‌ها و صحراها و تحقیقاتی که در گذشته انجام شده بود، مورد بررسی قرار گرفته‌اند. البته ناگفته نماند که این پژوهش هنوز کامل نیست و احتمال اینکه تعداد مورچه‌ها از ۲۰ کوادریلیون هم بیشتر باشد، وجود دارد.

نویسنده صنایع مدرن

→ خواندن مطلب قبلی

انویدیا از سریع‌ترین کارت گرافیک گیمینگ جهان رونمایی کرد

خواندن مطلب بعدی ←

انویدیا از کارت گرافیک RTX 4080 در دو نسخه مختلف رونمایی کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین