خبر های فوری:

جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۱:۳۰

واردات تلفن همراه به کشور کاهش یافت

واردات تلفن همراه به کشور کاهش یافت

بر اساس گزارش‌ها و آمارهای رسمی از گمرک، وارادات تلفن‌های همراه در هشت ماه گذشته نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با کاهش همراه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از  ایسنا، هرچند در هشت ماه سال جاری حدود ۹ میلیون تلفن همراه به کشور وارد شده اما با این حال، حدود ۲ میلیون دستگاه گوشی کمتر به بازار کشور عرضه شده است. در گزارش گمرک آمده است که از ابتدای فرودین تا انتهای آبان سال جاری،  واردکنندگان بیش از ۹ میلیون ۱۴ هزار دستگاه تلفن همراه به کشور وارد کرده‌اند. این در حالی است که در همین بازه زمانی در سال گذشته حدود ۱۱ میلیون ۶۴۳ هزار گوشی همراه به بازار کشور عرضه شده بود.

بر اساس گزارش گمرک، ارزش دلاری گوشی‌هایی که در این در بازه زمانی به بازار کشور عرضه شده است، حدودا یک میلیارد ۸۳۷ میلیون ۲۸۴ هزار دلار برآورده شده است. این رقم در هشت ماهه‌ اول سال ۱۴۰۰ حدودا دو میلیارد ۶۵۱ میلیون ۲۵ هزار دلار گزارش شده بود.

بر اساس قوانین، دریافت کنندگان برای وارد کردن گوشی‌های زیر ۶۰۰ دلار باید چهار درصد حق گمرکی و ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کنند. تعرفه گمرک برای گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار به ۱۲ درصد می‌رسد اما مبلغ قابل پرداخت برای مالیات بر ارزش افزوده همان ۹ درصد است. گفتنی است که در هر دو حالت چهار درصد اضافه‌تر از واردکنندگانی که طبق فرمول مالیاتی خوشنام نیستند اخذ خواهد شد.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

بهترین بازی‌ها و اپلیکیشن‌های اپ استور در سال ۲۰۲۲ معرفی شدند

خواندن مطلب بعدی ←

واتس‌اپ قابلیت ارسال پیام به خود را برای کاربران فعال کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین