خبر های فوری:

جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۲:۴۶

حذف وعده‌های غذایی منجر به پیری زودرس و مرگ می‌شود

حذف وعده‌های غذایی منجر به پیری زودرس و مرگ می‌شود

محققان یک مطالعه جدید در رابطه با ارتباط وعده‌های غذایی و طول عمر افراد انجام دادند و به این نتیجه رسیدند افرادی که برخی از وعده‌های غذایی خود را حذف می‌کنند نسبت به سایر افراد بیشتر در معرض پیری زودرس و مرگ هستند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از نیویورک پست، امروزه بسیاری از افراد با حذف برخی از وعده‌های غذایی یا محدود کردن صرف غذا در بخش کوچکی از روز به دنبال سالم زندگی کردن و رژیم گرفتن هستند. اما حالا مطالعات جدید نشان می‌دهد که این کار نه تنها به سلامت افراد کمک نمی‌کند بلکه منجر به پیری زودرس می‌شود و به طور کلی افرادی که این کار انجام می‌دهند با خطر مرگ زود هنگام مواجه هستند.

یانگو سان، نویسنده اصلی این مقاله از دانشگاه تنسی اظهار داشت افرادی که در طول روز یک وعده غذایی می‌خورند، بیشتر از همه در معرض مرگ زود هنگام هستند. وی می‌گوید که مرگ زودرس با کم کردن وعده‌های غذایی در طول روز ارتباط مستقیمی دارد.

سان در تکمیل توضحیات خود اعلام کرد افرادی که صبحانه را از وعده‌های غذایی خود حذف کردند، بیشتر از سایرین در معرض ابتلا به بیماری‌های کشنده قلبی قرار دارند. وی همچنین توصیه کرد که همه افراد در طول یک شبانه روز باید سه وعده غذایی بخورند.

محققان همچنین تاکید داشتند که حذف یک وعده غذایی به بهانه صرف بیشتر غذا در یک وعده دیگر نیز مشکل ساز خواهد شد. آن‌ها معتقدند که این کار می‌‌تواند تنظیم قند خون را مختل کرده و مشکلاتی را برای افراد به وجود بیاورد.

محققان برای انجام این تحقیق و پی بردن به رابطه وعده‌های غذایی در طول یک شبانه روز و مرگ زود هنگام، داده‌های بیش از ۲۴ هزار آمریکایی ۴۰ سال به بالا که در یک نظرسنجی ملی سلامت تغذیه (سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۴) شرکت بودند را تجزیه و تحلیل کردند.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

حافظه گرافیکی GDDR6W سامسونگ با ظرفیت دو برابری نسبت به نسل قبل معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

گوشی ZTE Axon 40 Ultra نسخه فضایی با ۱۸ گیگابایت رم معرفی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین