مشخصات تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۳ فاش شد

مشخصات تراشه اسنپدراگون 8 نسل 3 فاش شد

بر اساس گزارش‌ها، کوالکام در اواخر سال جاری میلادی از جدیدترین پردازنده خود با نام اسنپدراگون ۸ نسل ۳ رونمایی خواهد کرد. حالا پیش از رونمایی رسمی، برخی از مشخصات این تراشه لو رفته و ساختار به کار رفته در آن فاش شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از گیزموچاینا، برخلاف تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۲ که ساختار هسته‌های آن به شکل ۱ هسته قدرتمند، ۴ هسته متوسط و ۳ هسته ضعیف بود، در تراشه جدید کوالکام از ۱ هسته اصلی Cortex-X4 با فرکانس ۳.۲ گیگاهرتز، ۵ هسته متوسط و ۲ هسته ضعیف استفاده خواهد شد.

در گزارش جدید آمده است که فرکانس هسته اصلی تراشه جدید کوالکام به ۳.۲ گیگاهرتز می‌رسد. این در حالی است که پیشتر اعلام شده بود، فرکانس اصلی‌ترین هسته آن به ۳.۷۵ گیگاهرتز می‌رسد. علاوه بر این، در ساختار چیپست اسنپدراگون ۸ نسل ۳ از ۲ هسته Cortex-A520 با فرکانس ۲.۰ گیگاهرتز و ۵ هسته Cortex-A720 با فرکانس ۳.۰ گیگاهرتز استفاده خواهد شد.

گفتنی است که در بخش پردازش گرافیکی از آدرنو ۷۵۰ و از حافظه داخلی UFS 4.1 و رم LPDDR5 با سرعت ۷۵۰۰ مگابیت بر ثانیه در این تراشه استفاده خواهد شد. در بخش مودم نیز احتمالا از X75 5G که مصرف انرژی پایینی دارد، استفاده خواهد شد.

→ خواندن مطلب قبلی

آنزیمی از هوا با قابلیت تولید برق کشف شد

خواندن مطلب بعدی ←

حدود ۹۹ درصد از جمعیت جهان هوای آلوده تنفس می‌کنند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *