خبر های فوری:

یکشنبه, ۱۴ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۲:۵۸

کمپانی BMW به زودی نسل جدیدی از باتری خودروهای الکتریکی را معرفی می‌کند

کمپانی BMW به زودی نسل جدیدی از باتری خودروهای الکتریکی را معرفی می‌کند

کمپانی BMW از جمله خودروسازهای مطرح در جهان است که روی نسل جدیدی از باتری خودروهای الکتریکی کار می‌کند. نسل بعدی باتری‌های این کمپانی Nene Klasse نام دارد که علاوه بر فراهم آوردن افزایش برد ۳۰ درصدی برای خودروهای برقی، ۵۰ درصد از قیمت تمام شده باتری هم کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از موتور ۱، باتری‌های جدید BMW تا اواسط سال ۲۰۲۵ به بازار عرضه خواهند شد که بر اساس جدیدترین تکنولوژی‌های روز توسعه پیدا می‌کند. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های این نسل از باتری‌ها، چینش متفاوت سلول‌های آن است. در واقع مهندسان در نحوه چینش باتری‌های جدید BMW، طراحی جدیدی را در نظر گرفته‌اند. همچنین ترکیب شیمیایی سلول‌های مذکور با نمونه‌های فعلی متفاوت است

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، سلول‌های جدیدترین باتری بی‌ام‌و از قطر ۴۶ میلی‌متری و ارتفاع‌های متفاوت بهره می‌برند. باتوجه به تغییر ترکیب شیمایی، سلول‌های جدید در بخش کاتد خود نیکل بیشتر و کبالت کمتری دارند و همین موضوع باعث شده تا چگالی انرژی در این نوع از باتری‌ها ۲۰ درصد افزایش پیدا کند.

بی‌ام‌و می‌گوید که به لطف تکنولوژی‌های جدید به کار رفته در این دست از باتری‌ها، حداکثر برد خودروهای برقی ۳۰ درصد افزایش پیدا می‌کند و زمان شارژ از ۱۰ تا ۸۰ درصد هم با کاهش ۳۰ درصدی همراه خواهد بود.

باتری یکی از مهم‌ترین اجزای تشکیل‌دهنده خودروهای برقی است که معمولا هزینه زیادی را روی دست خودروسازان می‌گذارد. حالا با وجود تکنولوژی جدید BMW، هزینه تمام شده برای خودروهای برقی کاهش پیدا خواهد کرد و خودورسازان می‌توانند محصولاتی ارزان‌تر را به بازار عرضه کنند.

گفتنی است که کمپانی‌های بزرگ برای ساخت و طراحی باتری‌های جدید خودروهای برقی با تکنولوژی‌های روز، برنامه‌های متنوعی را دنبال می‌کنند و برای این کار سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی را انجام می‌‌دهند. به عنوان مثال، پاناسونیک از جمله کمپانی‌های بزرگ است که قصد دارد بزرگترین کارخانه تولید باتری خودروهای الکتریکی را در آمریکا تاسیس کند.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

مدرسه مجازی ایران برای دانش‌آموزان خارج از کشور راه‌اندازی می‌شود

خواندن مطلب بعدی ←

شیائومی از بالش هوشمند با قابلیت اندازه‌گیری ضربان قلب رونمایی کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین