خبر های فوری:

پنجشنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۱:۴۹

فناوری ارتباط لیزری ناسا به کره ماه رسید!

فناوری ارتباط لیزری ناسا به کره ماه رسید!

فضانوردان در تلاش هستند تا با ارسال آرتمیس ۲ به فضا و ایجاد ارتباط لیزری، تا حد امکان دسترسی به عکس‌ها و فایل‌ها را در سریع‌ترین حالت ممکن ایجاد کنند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از ناسا، این شرکت در جدیدترین فناوری خود قصد دارد که از لیزر برای ارتباط با فضاپیماهای خود استفاده کند. در گذشته ناسا برای دریافت اطلاعات فضایی خود از سیگنال‌های رادیویی ارسال شده توسط فضاپیما متکی بود اما امروزه تصمیم دارد از روش جدیدتری استفاده کند.

این فناوری جدید می‌تواند سرعت و میزان اطلاعات ارسالی را افزایش دهد. این آژانس فضایی ارتباط لیزری را به صورت سیستم ارتباط نوری آرتمیس ۲ اوریون در سفرهای آینده به ماه به کار خواهد گرفت.

یکی از مواردی که سبب افزایش جذابیت این فناوری شده این است که اگر ناسا بتواند این طرح را در فضا پیاده‌سازی کند، به دلیل افزایش کیفیت و وضوح تصاویر ارسالی، بینندگان روی زمین قادر خواهد بود تا ماه را در لحظه ببینند. توجه داشته باشید که قابلیت رویت ماه در لحظهُ در حال حاضر ممکن نیست.

امروزه ناسا در حال آماده سازی فضاپیمایی به نام ILLUMA-T است و پیش بینی می‌شود که تا آخر امسال آن را به ایستگاه بین المللی پرتاب کند. به هر حال طبق گفته‌های خود ناسا، پس از پرتاب این فضاپیما انتظار دارد که بتواند تصاویر و فیلم‌ها را با کیفیت و وضوح بالا دریافت کند.

عبداللهی

→ خواندن مطلب قبلی

آیفون ۱۵، بعد از رونمایی پرچمدار تلفن همراه خواهد شد!

خواندن مطلب بعدی ←

گوشی F5، مهمان ناخوانده دنیای موبایل

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین