خبر های فوری:

جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۰:۲۰

مرورگر مایکروسافت اج ۱۰۹ با قابلیت پیش‌بینی متن منتشر شد

جدیدترین نسخه مرورگر مایکروسافت اج با قابلیت پیش‌بینی متن و کمک به نگارش منتشر شد. این نسخه که مایکروسافت اج ۱۰۹ نام دارد، از قابلیت‌های دیگری نیز بهره می‌برد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از نئووین، یکی از جذاب‌ترین قابلیت‌های این مرورگر، پیشی‌بینی متون هنگام نوشته شدن است. در واقع قابلیت مذکور این امکان را برای کاربران ایجاد می کند تا جملات و نوشته‌های کاربران را هنگام نگارش پیش‌بینی کند. با وجود این قابلیت، احتمال بروز خطا هنگام نوشتن نوشته ها کاهش پیدا می‌کند.

البته ناگفته نماند که قابلیت پیش‌بینی متون برای همه کاربران در جهان فعال نشده است و فقط کاربران انگلیسی زبان کشورهای آمریکا، هند و استرالیا می‌توانند از آن استفاده کنند.

یکی‌دیگر از قابلیت‌های مروگر مایکروسافت اج ۱۰۹، متصل کردن حساب شخصی مایکروسافت Azure Active Directory است. با وجود این اتصال، کاربران با جستجو در موتور جستجوی بینگ یا کادر جستجوی ویندوز می‌توانند امتیاز جمع کنند.

علاوه بر موارد فوق، مایکروسافت در بخش Policy یا همان سیاست هم تغییراتی را ایجاد کرده است. به عنوان مثال، مایکروسافت اعلام کرده که دو سیاست SetTimeoutWithout1MsClampEnabled و ExemptDomainFileTypePairsFromFileTypeDownloadWarnings را در این مرورگر حذف کرده است.

مایکروسافت همچنین دو آسیب‌پذیری روز صفر CVE-2023-21796 و CVE-2023-21775 را نیز حذف کرده است.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

این گوشی آیفون ۱۴ فقط ۱۳۵ دلار قیمت دارد!

خواندن مطلب بعدی ←

اینستاگرام روی قابلیت پست‌های متنی کار می‌کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین