خبر های فوری:

شنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۰:۵۷

مایکروسافت برای حذف آلودگی‌های خود در جهان از جلبک‌ها استفاده می‌کند

مایکروسافت برای حذف آلودگی‌های خود در جهان از جلبک‌ها استفاده می‌کند

یکی از مهم‌ترین مشکلات غول‌های فناوری از جمله مایکروسافت، تولید کربن و آلوده کردن هوای جهان است. با این حال، مایکروسافت وعده داده که تراز تولید کربن خود را تا سال ۲۰۳۰ به صفر برساند و برای این کار می‌خواهد از جلبک‌ها استفاده کند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از تک کرانچ، استفاده از جلبک‌ها برای کاهش کربن، جدیدترین روشی که مایکروسافت برای حذف آلودگی‌های خود از جهان انتخاب کرده است. ردموندی‌های برای اجرای این پروژه با شرکت Running Tide وارد همکاری شده‌اند.

به گفته Running Tide، برنامه این شرکت برای حذف آلودگی‌های کربنی، استفاده از کتانجک روی شناورهای زیست تجزیه‌پذیر است. کتانجک نوعی جلبک دریایی است. جردن برینر، رئیس واحد توسعه کسب و کار Running Tide می‌گوید:

ما چوب و مواد معدنی قلیایی را با هم ترکیب می‌کنیم تا یک شناور کربنی کوچک بسازیم و روی آن دانه‌های جلبک قرار دهیم و مجموعه‌ای از آن‌ها را به اعماق اقیانوس‌های آزاد بفرستیم

در این روش، شناورها روی آب حرکت می‌کنند و مواد معدنی قلیایی حل می‌شوند و اسیدیته آقیانوس را کاهش می‌دهند. پس از این مرحله، کربن‌ها طی یک فرایندی با نام قلیائت اقیانوس‌ها حذف می‌شود.

شرکت مذکور در یک اطلاعیه اعلام کرده که با استفاده از این روش تاکنون توانسته ۱۰۰۰ تن کربن را به صورت آزمایشی از اتمسفر زمین حذف کند. حالا این شرکت به کمک جلبک‌ها می‌خواهد ۱۲ هزار تن کربن را برای مایکروسافت از بین ببرد.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

پرتاب اولین موشک  چاپ سه بعدی جهان لغو شد

خواندن مطلب بعدی ←

شارژر ۲۶۰ واتی اینفینکس گوشی‌های هوشمند را در ۷.۵ دقیقه شارژ می‌کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین