خبر های فوری:

یکشنبه, ۱۴ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۴:۲۵

متا از جمع ۲۰ شرکت بزرگ جهان خارج شد

متا از جمع 20 شرکت بزرگ جهان خارج شد

متا به رهبری مارک زاگربرگ که زمانی در رتبه ششم بزرگترین شرکت‌های دنیا قرار داشت، هم‌اکنون در سراشیبی سقوط قرار گرفته است و روز پنج‌شنبه (۲۷ اکتبر) یک چهارم ارزش بازار خود را از دست داد. با سقوط ارزش سهام متا، این کمپانی دیگر در بین ۲۰ شرکت بزرگ جهان هم قرار ندارد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از بیزینس اینسایدر، ارزش متا با افت ۲۵ درصدی (حدودا ۶۵ میلیارد دلار) در روز پنجشنبه به ۲۶۰ میلیارد دلار رسیده است. با سقوط سهام متا و کاهش یک چهارم از ارزش این کمپانی، Meta هم‌اکنون در جایگاه ۲۷ با ارزش‌ترین شرکت‌های دنیا قرار دارد و قیمت هر سهم آن نیز ۹۷.۳۲ دلار خرید و فروش می‌شود.

این شرکت با انتشار گزارش مالی فصل سوم ۲۰۲۲ در حالی از کاهش درآمد خود خبر داد که قیمت سهام آن از ابتدای سال جاری تا به حال حدودا ۷۱ درصد کاهش یافته است. با افت قیمت سهام متا در سه‌ماهه سوم سال میلادی جاری، این شرکت برای دومین بار است که در سال جاری بیش از یک چهارم ارزش خود را از دست می‌دهد. قیمت سهام متا در سوم فوریه سال جاری حدودا ۲۶ درصد کاهش یافت و این کمپانی برای اولین بار از جمع ۱۰ کمپانی برتر جهان خارج شد.

تحلیلگران و سرمایه‌گذاران بازار می‌گویند با توجه به اینکه مارک زاکربرگ متاورس را دنبال می‌کند، ارزش سهام متا احتمالا در سال ۲۰۲۳ سقوط بیشتری را تجربه خواهد کرد و به همین دلیل برای سرمایه‌گذاری روی این شرکت باید با احتیاط پیش رفت. البته ناگفته نماند که با خارج شدن متا از جمع ۲۰ شرکت دنیا، مدیرعامل این شرکت یعنی مارک زاکربرگ هم حدود ۷۰ درصد ثروت خود را از دست داده است.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

ایلان ماسک رسما مالک توییتر شد

خواندن مطلب بعدی ←

ایلان ماسک: برای تغییر سیاست‌های توییتر، یک شورای اعتدال تشکیل می‌شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین