باغ شهر عمودی ژاپن به بلندترین آسمان خراش مسکونی در این کشور تبدیل شد

باغ شهر عمودی ژاپن به بلندترین آسمان خراش مسکونی در این کشور تبدیل شد

یک کمپانی آلمانی که از شش سال پیش فرایند ساخت یک جفت آسمان خراش در توکیو (پایتخت ژاپن) را آغاز کرده بود، هم‌اکنون کار روی این سازه‌های بلند را به پایان رسانده است. این دو برج یک باغ شهر عمودی هستند که یکی از آن‌ها برای سکونت و دیگری برای فضای کاری و اداری ساخته شده است. برج مسکونی این پروژه هم‌اکنون بلندترین آسمان خراش قابل سکونت در ژاپن است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از نیواطلس، این دو ساختمان مرتفع از طراحی منحصر به فردی بهره می‌برند. یکی از مهم‌ترین المان‌های به کار رفته در این دو برج، فضای سبز است که جذابیت دوچندانی را برای آن‌ها به ارمغان آورده است.

به آسمان خراش‌های جدید ژاپنی‌ها، باغ شهر عمودی نیز گفته می‌شود و تراس هر دو سازه دارای فضای سرسبز است. علاوه بر وجود فضای سبز در تراس ساختمان‌های جدید توکیو، این دو تراس با یک تراس بزرگ‌تر به هم متصل شده‌اند که میزبان تعداد زیادی درختچه، گل و گیاه و درخت است. تراس بزرگ برج‌های مذکور به صورت عمودی تا طبقه هفتم برج ادارای و تا طبقه یازدهم برج مسکونی ادامه پیدا می‌کند. این دو ساختمان در مجوع از ۷۸۰۰ متر مربع فضای سبز بهره می‌برند.

در نهایت، بلندترین آسمان خراش مسکونی ژاپن ۲۲۰ متر ارتفاع دارد که شامل ۵۵ طبقه و ۵۵۰ واحد مسکونی می‌شود. سازه دوم ۱۸۵ متر ارتفاع دارد و برخلاف ساختمان اولی، کاربرد اداری دارد. در این مجموعه هم ۳۶ طبقه با فضای ادارای طراحی شده است.

→ خواندن مطلب قبلی

دبی با هزینه ۵ میلیارد دلاری، ماه مصنوعی می‌سازد

خواندن مطلب بعدی ←

مدرسه مجازی ایران برای دانش‌آموزان خارج از کشور راه‌اندازی می‌شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *