خبر های فوری:

دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۴:۵۲

تولید برق با استفاده از برف در ژاپن

تولید برق با استفاده از برف در ژاپن

ژاپن که در تولید انرژی به شیوه‌های مختلف همواره جزو کشورهای پیشرو بوده است، در اقدامی منحصر به فرد قصد دارد که با استفاده از برف انرژی الکتریکی تولید کند. محققان ژاپنی فرایند آزمایشی تولید برق به وسیله برف را از شهر آئومری آغاز کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از وب‌سایت Industry Tap، محققان ژاپنی برای اجرای این پروژه یک فناوری جدید اختراع کرده‌اند که کارایی آن کمتر از  پنل‌های خورشیدی نخواهد بود. در واقع فناوری مذکور به ژاپنی‌ها کمک می‌کند تا به راحتی و با همان درصد بازدهی پنل‌های خورشیدی برق تولید کنند.

فناوری تولید برق با استفاده از برف به شکل یک سیستم با حلقه‌های بسته است که مایع در آن گردش می‌کند. بخشی از لوله‌های این حلقه در هوا باقی مانده و بخشی دیگر  از لوله‌ها در مخزن‌هایی پر از یخ غوطه‌ور می‌شوند. بخش بیرونی این سیستم توسط دمای خورشید گرم شده و با پدید آمدن یک اختلاف دما، یک اثر فیزیکی در سیستم ایجاد می‌شود. در نهایت این اثر فیزیکی توربین‌های برق را به حرکت در می‌آورد تا برق تولید شود.

طراح این سیستم می‌گوید که در صورت موفقیت‌آمیز بودن فناوری مذکور، در آینده‌ی نزدیک از برفی که در کف خیابان‌ها وجود دارند برای تولید برقی استفاده خواهد شد.

گفتنی است که امروزه بسیاری از کشورها برای تولید انرژی الکتریکی و برق به استفاده از انرژی‌های پاک روی آورده‌اند. در همین راستا، اخیرا گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد سهم انرژی‌ خورشیدی و بادی برای تولید برق در جهان به بیش از  ۱۰ درصد رسیده است.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

فناوری قابلیت افزوده در جام‌جهانی ۲۰۲۲؛ بررسی آمار بازیکنان در زمین با +FIFA

خواندن مطلب بعدی ←

شیائومی احتمالا از دو مینی‌ پی سی جدید رونمایی خواهد کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین