خبر های فوری:

دوشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۲, ساعت ۱۲:۴۱

ژاپن ماهواره چوبی خود را سال آینده به فضا ارسال خواهد کرد

ژاپن ماهواره چوبی خود را سال آینده به فضا ارسال خواهد کرد

پژوهشگران ژاپنی اعلام کردند چوب درخت ماگنولیا برای ساخت ماهواره‌ای که قرار است سال آینده به فضا ارسال شود مناسب باشد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از اسپیس، اخیرا آزمایش‌های مختلفی بر روی چوب‌ برای استفاده در ساخت ماهواره فضایی انجام شده است. این آزمایش در ایستگاه فضایی بین المللی ISS انجام شد. در این آزمایش ۳ نمونه چوب مورد بررسی قرار گرفتند که در بین آن‌ها چوب درخت اگنولیا از  باقی آن‌ها مناسب‌تر بود.

آزمایش‌ها نشان می‌دهد که این چوب می‌تواند ۱۰ ماه در برابر خطرات موجود در فضا مقاومت کند. در این بین پژوهشگران متوجه شدند که این چوب هنگام حضور در فضا مشکلاتی اعم از شکستگی، ترک خوردگی، پوسته پوسته شدن و…برای آن ایجاد نشده و جرم آن نیز همچنان پس از برگشت به زمین ثابت مانده است.

یکی از مزایای استفاده از چوب به جای آلیاژ های فلزی در ساخت ماهواره، کم هزینه بودن آن است. همچنین مواردی مانند سازگاری آن با محیط زیست، کمتر بودن وزن آن، انعطاف پذیری بالا و…جز مواردی است که می‌توانیم به آن اشاره کنیم. اما به هر حال ارسال ماهواره چوبی به فضا می‌تواند مشکلات خود را نیز به همراه داشته باشد.

دانشگاه کیوتو در سال ۲۰۲۰ با یک جنگلداری برای ارسال ماهواره چوبی به فضا همکاری کرد. نتایج آزمایش های زمینی نشان می‌دهد که ارسال ماهواره چوبی به فضا می‌تواند نتایج خوبی داشته باشد

عبداللهی

→ خواندن مطلب قبلی

پوستی با قابلیت ترمیم برای ربات ها اختراع شد

خواندن مطلب بعدی ←

نقش هوش مصنوعی در اقتصاد: پیش‌بینی میلیاردها دلار درآمد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین