خبر های فوری:

پنجشنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۲:۳۱

گزارش مالی گوگل در فصل سوم ۲۰۲۲ منتشر شد؛ کسب درآمد ۶۹ میلیارد دلار طی ۳ ماه

گزارش مالی گوگل در فصل سوم 2022 منتشر شد؛ کسب درآمد 69 میلیارد دلار طی 3 ماه

آلفابت که شرکت مادر گوگل محسبوب می‌شود، با پایان یافتن سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲، گزارش مالی خود در این زمان را منتشر کرد. بر اساس گزارش منتشر شده، این شرکت در سه ماهه سوم سال جاری میلادی حدود ۶۹ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، آلفابت هرچند توانسته طی ۳ ماهه گذشته ۶۹ میلیارد دلار درآمدزایی داشته باشه اما سود این شرکت در مقایسه با فصل سوم ۲۰۲۱ کمتر بوده است. در سه‌ماهه سوم سال جاری حدودا ۱۳.۹ میلیارد دلار سود عاید گوگل شده است. این در حالی است که درآمد و سود آلفابت در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۱ به تریتب ۶۵.۱ و ۱۸.۹ میلیارد دلار گزارش شده بود.

طبق گزارش جدید گوگل، بیشتر کسب و کارهای گوگل در فصل سوم سال جاری رشد داشته‌اند و درآمد و سود خوبی را برای آلفابت به ارمغان آورند. بر اساس جزئیات منتشر شده از وضعیت درآمدزایی گوگل در سه ماهه گذشته، درآمد تبلیغات این شرکت از ۵۳.۱ به ۵۴.۴ میلیارد دلار و از سرویس ابری از ۴.۹ به ۶.۹ میلیارد دلار رسیده است. البته زیان‌های گوگل کلاود هم از ۶۴۴ میلیون به ۶۹۹ میلیون دلار افزایش پیدا کرده است.

هرچند آلفابت به میزان درآمد و سود کسب شده از فروش گوشی‌های پیکسل اشاره‌ای نکرده است، اما مدیرعامل گوگل اظهار داشت که شرکت آن‌ها بهترین هفته فروش پیکسل در طول تاریخ را تجربه کرده است. گفتنی است که گوگل به تازگی از سری گوشی‌های پیسکل ۷ و اولین ساعت هوشمند خود تحت عنوان پیکسل واچ رونمایی کرد.

گفتنی است تعداد کارمندان گوگل در سه ماهه سوم نسبت به سه ماهه دوم هم بیشتر شده و از ۱۷۴,۰۱۴ به ۱۸۶,۷۹ نفر رسیده است.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

هدفون جدید شیائومی صدا‌ را از طریق استخوان‌ها انتقال می‌دهد

خواندن مطلب بعدی ←

 عرضه جهانی قابلیت Maintenance Mode سامسونگ آغاز شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین