خبر های فوری:

شنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۰:۴۴

گوگل در کشور کره‌جنوبی جریمه شد

FILE PHOTO: The Google app logo is seen on a smartphone in this picture illustration taken September 15, 2017. REUTERS/Dado Ruvic

گوگل هر از چندگاهی با جریمه‌های مختلفی از سوی کشورهای مختلف مواجه و این شرکت معمولا به پرداخت چند ده میلیون دلار  محکوم می‌شود. حالا این شرکت با خشم کره جنوبی مواجه است و این کشور گوگل را به دلیل جلوگیری از انتشار  بازی‌های ویدیویی موبایل در پلتفرم، ۳۲ میلیون دلار جریمه کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از رویترز، تنظیم‌کننده انحصاری کره جنوبی معتقد است که گوگل از انتشار بازی‌های ویدیویی در پلتفرم رقیب جلوگیری کرده و به همین دلیل جریمه ۴۲ میلیارد وون (۳۲ میلیون دلاری) برای این شرکت در نظر گرفته شده است.

کمیسیون تجارت منصفانه کره‌جنوبی (KFTC) اعلام کرد که گوگل تسلط خود را بر بازار تقویت کرده است و همین موضوع به درآمد و ارزش بازار اپلیکیشن‌های فروشگاه محلی وان استور لطمه وارد می‌کند. به گفته این کمیسیون، گوگل در ارائه ازای خدمات به سازندگان بازی‌های ویدیویی، از آن ها درخواست می‌کند تا عناوین و محصولات خود را به طور اختصاصی در Google Play منتشر کنند.

گوگل در واکنش به این موضوع اعلام کرده که تصمیم نهایی کمیسیون تجارت منصفانه کره‌جنوبی برای ارزیابی و روند بعدی را بررسی خواهد کرد. یکی از سخنگویان غول موتورهای جستجو می‌گوید، این شرکت سرمایه‌گذاری قابل توجه‌ای در به موفقیت رسیدن توسعه دهندگان انجام می‌دهد و به همین دلیل با تصمیم کمیسیون تجارت کره جنوبی مخالف هستیم.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

غول چینی از رقیب ChatGPT رونمایی کرد

خواندن مطلب بعدی ←

استارشیپ برای پرتاب مداری در آینده‌ای نزدیک آماده است

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین