خبر های فوری:

جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۲:۵۳

فرانسه انتشار عکس کودکان در اینترنت را محدود می‌کند

فرانسه انتشار عکس کودکان در اینترنت را محدود می‌کند

مجلس سنای فرانسه با تصویب یک لایحه جدید در صدد است که انتشار عکس کودکان در اینترنت را محدود کند. بر اساس این لایحه، والدین برای به اشتراک گذاشتن عکس فرزندان خود در شبکه‌های اجتماعی محدود خواهند بود.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از یورونیوز، اگر عبارت کودک یا هشتگ #MomTok را در شبکه‌های اجتماعی مانند تیک تاک و اینستاگرام جستجو کنید، با انبوهی از پست‌ها و تصاویری مواجه خواهید شد که والدین عکس‌های فرزندان خود را به اشتراک گذاشته‌اند. حالا پارلمان فرانسه می‌خواهد محدودیت‌هایی را برای این کار در نظر بگیرد و موج انتشار عکس‌ها را متوقف کند.

در همین راستا، لایحه‌ای به سنای این کشور ارائه شده است تا از انتشار گسترده عکس کودکان توسط والدین جلوگیری شود. بر اساس لایحه مذکور، والدین مسئول حقوق حریم خصوصی کودکان هستند و آن‌ها نمی‌توانند رضایت کودکان را درباره انتشار تصاویر و محتوایشان در فضای مجازی به دست آورند.

در این لایحه آمده است که اگر تشخیص داده شود رفتار والدین در انتشار عکس کودکان در فضای مجازی افراطی و مخرب است، دادگاه این امکان را دارد حق والدین را از پدر و مادرها سلب کند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته، تصویر هر کودک قبل از ۱۳ سالگی تا ۱۳ هزار بار در فضای مجازی به اشتراک گذاشته می‌شود.

رصدخانه والدگری و آموزش دیجیتال نیز در تحقیق خود متوجه شده بیش از نصف والدین تصاویر کودکانشان را در فضای آنلاین منتشر می کنند. از این تعداد ۹۱ درصد تصاویر کودکانشان را قبل از ۵ سالگی به اشتراک می گذارند.

این نخستین لایحه در جهان در این زمینه است و با استقبال روانشناسان کودک و کارشناسان رسانه روبرو شده است.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

شارژر ۲۶۰ واتی اینفینکس گوشی‌های هوشمند را در ۷.۵ دقیقه شارژ می‌کند

خواندن مطلب بعدی ←

فضانوردان ISS پس از ۱۵۷ روز به زمین برگشتند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین