خبر های فوری:

پنجشنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۲:۴۵

فرانسه استفاده از تیک تاک در تلفن‌های دولتی را ممنوع کرد

پس از اینکه بسیاری از دولت‌ها و کشورها استفاده از تیک تاک را در برخی از مراکز ممنوع کردند، فرانسه هم به این جمع پیوسته است. دولت فرانسه استفاده از این اپلیکیشن چینی را در تلفن‌های دولتی ممنوع کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از انگجت، دولت فرانسه به طور رسمی اعلام کرده است که استفاده از تیک تاک در تلفن‌ها دولتی این کشور ممنوع است. علاوه بر ممنوعیت تیک تاک در فرانسه، این کشور برخی دیگر از اپلیکیشن‌ها و پلتفرم‌های اجتماعی مانند نتفلیکس، توییتر، کندی کراش را یک تهدید جدی اعلام و استفاده از آن‌ها برای کارمندان دولتی را ممنوع کرده است.

استانیلاس گوئرینی، وزیر خدمات عمومی فرانسه اعلام کرده که اپلیکیشن‌های مذکور خطرناک هستند و می‌توانند داده‌های کارمندان و کارکنان دولتی را به خطر بیاندازند. البته این کشور لیست دقیقی از اپلکیشن‌های ممنوعه ارائه نکرده است. گوئرینی همچنین اعلام کرده که استثناهایی برای ارتباطات ضروری با استفاده از اپلیکیشن‌های مذکور در نظر گرفته خواهد شد.

تاکنون بسیاری از کشورها و سازمان‌های مختلف استفاده از تیک تاک را برای کارمندان خود ممنوع کرده‌اند. به عنوان مثال، ایالت های مختلف آمریکا، کانادا، اتحادیه اروپا و انگلیس تا به حال ممنوعیت‌هایی را برای این پلتفرم در نظر گرفته‌اند

هرچند بایت دنس، شرکت مادر تیک تاک همکاری با دولت چین و سو استفاده از اطلاعات کاربران را رد کرده است، اما مقامات همچنان نگران هستند که پلتفرم مذکور بتواند داده‌ها و اطلاعات افراد مهم را جمع‌آوری کند.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

اپل احتمالا در تاریخ ۱۵ خرداد ماه کنفرانس WWDC 2023 را برگزار می‌کند

خواندن مطلب بعدی ←

ساعت هوشمند واچ آلتیمیت هواوی برای شناگرها معرفی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین