هزینه تراشی ایلان ماسک برای کاربران دارای تیک آبی در توییتر

هزینه تراشی ایلان ماسک برای کاربران تیک آبی در توییتر

هنوز یک هفته از خرید نهایی توییتر نمی‌گذرد که بازار شایعات و اخبار در مورد سیاست‌های جدید این شبکه اجتماعی بسیار داغ است. در همین راستا، گزارش‌ها حاکی از آن است که ایلان ماسک در اولین برنامه خود قصد دارد قیمت سرویس توییتر بلو را افزایش داده و استفاده از آن را برای کاربرانی که تیک آبی دارند، اجباری کند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از انگجت، در گزارش‌ها آمده است که قیمت اشتراک ماهانه توییتر بلو از  ۵ به ۲۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد و کاربرانی که تیک آبی هم دارند باید از این سرویس استفاده کنند. در صورت تایید و راه‌اندازی این برنامه، کاربران تایید شده (افراد مشهور، سیاستمدران، روزنامه‌نگاران و …) باید ظرف مدت ۹۰ روز در سرویس مذکور ثبت‌نام کننده تا تیک آبی آن‌ها همچنان حفظ شود

طبق گزارش‌های منتشر شده، بخشی از کارمندان توییتر در حال کار روی این پروژه هستند و حتی به آن‌ها گفته شده که در صورت عدم راه‌اندازی آن تا ۷ نوامبر اخراج می‌شوند.

سرویس twitter blue از اواخر سال گذشته و اولین بار برای ساکنان ایالات متحده آمریکا راه‌اندازی شد. هزینه اشتراک ماهانه این سرویس در ابتدا ۳ دلار بود که در جولای به ۵ دلار افزایش پیدا کرد. این سرویس امکانات مختلفی مانند ویرایش توییت‌ها، دسترسی به نمادهای سفارشی‌سازی شده و … را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. حالا به نظر می‌رسد افراد برای دریافت تیک آبی نیز باید عضو این سرویس باشند.

گفتنی است حدودا ۴۲۰ هزار کاربر از ۲۰۶ میلیون کاربر فعال این شبکه اجتماعی دارای تیک آبی هستند. این خبر که هنوز به صورت رسمی هم تایید نشده است، با واکنش تند کاربران تیک آبی همراه بود. آن‌ها اعلام کردند که برای حفظ علامت آبی خود ماهانه ۲۰ دلار پرداخت نمی‌کنند.

حالا با همه این تفاسیر باید منتظر و ماند دید که ایلان ماسک از  هزینه‌تراشی برای کاربران تیک ابی منصرف خواهد شد یا طرح مذکور را اجرایی می‌کند.

→ خواندن مطلب قبلی

ناسا تصویری خندان از خورشید منتشر کرد + عکس

خواندن مطلب بعدی ←

ایلان ماسک گزارش‌های مربوط به اخراج کارکنان توییتر را تکذیب کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *