کارکنان توییتر از این شبکه اجتماعی به دلیل تعدیل نیرو شکایت کردند

کارکنان توییتر از این شبکه اجتماعی به دلیل تعدیل نیرو شکایت کردند

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، تعدیل و اخراج کارکنان توییتر آغاز شده است و ایلان ماسک قصد دارد تعداد کارمندان این شبکه اجتماعی را به نصف کاهش دهد. در همین راستا، کارمندان توییتر به دلیل تعدیل نیروی گسترده توسط مالک جدید، از این شبکه اجتماعی شکایت کردند

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از بلومبرگ، خبر تعدیل کارمندان توییتر در حالی اعلام شده است که ایلان ماسک پیش‌تر آن را تکذیب کرده بود. اما حالا به نظر می‌رسد ایلان ماسک پس از خرید توییتر، تعدیل نیرو در این شبکه اجتماعی را آغاز کرده و همین موضوع منجر به شکایت دسته جمعی کارکنان شده است. کارمندان توییتر می‌گویند که اخراج افراد این شبکه اجتماعی با قانون WARN در ایالات متحده آمریکا مغایرت دارد. بر اساس این قانون، شرکت‌هایی با بیش از ۱۰۰ کارمند موظف هستند که قبل از اخراج دسته‌جمعی، دو ماه قبل به کارکنان خود اطلاع‌رسانی کنند.

توییتر در مورد تعدیل نیروهای خود اظهار داشت که برای اطمینان از موفقیت شرکت در حرکت رو به جلو، اخراج بخشی از کارکنان ضروری است. این شرکت به کارمندان خود اعلام کرده است که برای مشخص بودن وضعیت شغلی خود منتظر ایمیل باشند. به گفته توییتر، کارمندانی که  ایمیل خود را در صندوق پستی توییتر دریافت کنند، کار خود را حفظ خواهند کرد اما اگر ایمیل به حساب شخصی آن‌ها ارسال شود، افراد باید به دنبال یک شغل جدید باشند.

حالا جمع گسترده‌ شاکیان با تنظیم دادخواستی علیه توییتر، از دادگاه درخواست داشتند که این شبکه اجتماعی را به اطاعت و پیروی از قانون WARN مجبور کند.

→ خواندن مطلب قبلی

قابلیت Communities رسما به واتس‌اپ اضافه شد

خواندن مطلب بعدی ←

نماینده مجلس: جلسات تکمیلی طرح صیانت مجددا از سر گرفته می‌شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *