خبر های فوری:

پنجشنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۲:۲۸

جولان کرونا در چین؛ ۶۰ هزار نفر در یک ماه جان خود را از دست داد‌ه‌‌اند

جولان کرونا در چین؛ 60 هزار نفر در یک ماه جان خود را از دست داد‌ه‌‌اند

دولت کشور چین با انتشار گزارشی اعلام کرد که کرونا در این کشور به وضعیت خطرناکی رسیده است و حدود ۶۰ هزار نفر بر اثر این بیماری در طی یک ماه جان خود را از دست داده‌اند. چینی‌ها در حالی چنین آماری را اعلام کرده‌اند که حدود چند وقت پیش تمام محدودیت‌های ناشی از بیماری کووید را لغو کردند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از رویترز، خبر تعداد جانباختگان چینی بر اثر ویروس کرونا توسط جیائو یاهویی، رئیس اداره پزشکی بهداشت ملی این کشور به رسانه‌ها اعلام شد. به گفته یاهویی، در بازه زمانی ۸ دسامبر سال ۲۰۲۱ تا ۱۲ ژانویه ۲۰۲۲ تعداد مرگ و میرهای مرتبط با بیماری کووید در بیمارستان‌های چین به ۵۹۹۹۳۸ نفر رسیده است. وی همچنین اعلام کرد که میانگین سنی فوت شدگان بیش از ۸۰ سال بوده است.

یاهویی در تکمیل صحبت‌های خود اعلام کرد که بیش از ۵۰۰۰ مورد از جانباختگان بر اثر نارسایی‌های تنفسی ناشی از بیماری کووید ۱۹ و بیش از ۵۴ هزار نفر نیز بر اثر ترکیبی از کرونا و سایر بیماری‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

مقامات چین قبلا شمار فوت‌شدگان بر اثر کرونا را در روز پنج مورد یا کمتر گزارش کرده بودند که این آمار با بیمارستان‌های شلوغ این کشور مطابقت نداشت.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

هکرها سرویس پسورد منیجر نورتون را هک کردند

خواندن مطلب بعدی ←

تولید انبوه کامیون برقی ۷.۵ تنی در  انگلیس آغاز شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین