خبر های فوری:

سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۲, ساعت ۲:۳۳

چین به رهبر مقالات علمی پر استناد در دنیا تبدیل شد

چین به رهبر مقالات علمی پر استناد در دنیا تبدیل شد

چین با کنار زدن آمریکا به عنوان برترین کشور در حوزه مقالات علمی پراستناد در جهان تبدیل شد. بر اساس گزارش‌ها، سهم چین در دنیای پراستنادترین مقالات جهان ۲۷.۲ درصد و سهم آمریکا ۲۴.۹ درصد است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سایت scmp، موسسه ملی سیاست علم و فناوری ژاپن در گزارشی جدید مدعی شد که چین با کنار زدن آمریکا اکنون بیشترین مقالات پر استناد جهان را در اختیار دارد. چینی‌ها در حالی توانسته‌اند عنوان برترین کشور در حوزه مقالات علمی را به خود اختصاص دهند که سهم آن‌ها تا یک دهه گذشته ۶.۴ درصد بود.

گفتنی است در این گزارش نام کشورهای بریتانیا، آلمان و انگلیس هم به چشم می خورد که با کسب ۵.۵، ۳.۹ و ۳.۲ از سهم مقالات علمی پر استناد دنیا در جایگاه سوم تا پنجم کشورهای برتر علمی جهان قرار دارند.

البته ناگفته نماند که برای تقسیم اعتبار مقالاتی که چندین نویسنده دارند، از شمارش اعشاری استفاده شده است. برای مثال، اگر یک مقاله علمی توسط دو دانشگاه چینی و یک دانشگاه آمریکایی تالیف شده باشد، ژاپنی‌ها دو سوم اعتبار و آمریکایی‌ها یک سوم اعتبار از این مقاله را به خود اختصاص داده‌اند.

بر خلاف روش تقسیم اعتبار در این گزارش، بنیاد ملی آمریکا برای شمارش مقالات مشترک از اعداد صحیح استفاده می‌کند و به هر کشور اعتبار مساوی می‌دهد. حالا بر اساس روش شمارش اعداد صحیح، آمریکایی‌ها در رده اول پراستنادترین مقالات عملی جهان قرار دارند.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

گوشی ویوو Y22s با تراشه اسنپدراگون ۶۸۰ معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

مشاهده استاتوس‌ واتس‌اپ در صفحه چت امکان‌پذیر می‌شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین