خبر های فوری:

یکشنبه, ۱۲ آذر ۱۴۰۲, ساعت ۱۳:۲۶

دایناسورهایی با اندازه مرغ در انگلیس کشف شدند

دایناسورهایی با اندازه مرغ در انگلیس کشف شدند

دانشمندان در انگلیس توانستند یک فسیل جدید از دایناسورهای گیاهخوار کشف کنند که اندازه آنها تقریبا مانند مرغ است. این فسیل ها نشان می دهد که دایناسورهای کوچک در آسیا، اروپا و آمریکای شمالی نیز وجود داشته است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از ایندیپندنت، این فسیل های کشف شده در گذشته متعلق به یک دایناسور با نام Vectidromeus Insularis است که در زمان جوانی به اندازه یک مرغ بوده است. دانشمندان معتقد هستند که این گونه از دایناسور با گذشت زمان بزرگ تر می شدند. این دایناسور دومین عضو از خانواده بلند تاج دندانان است که در قسمت جنوبی جزیره وایت در انگلیس یافت شده است.

این دایناسور به نظر می رسد که حدودا ۱۲۵ سال پیش در کنار سایر گونه های دایناسور مانند تیراسورها و اسپیاسورها وجود داشته است. این اطلاعات ننتیجه پژوهش دانشگاه پورتسموت و باث است.  دکتر نیکلاس لانگریچ در این باره گفته است: دیرینه‌شناسان بیش از یک قرن است که در جزیره وایت مشغول به کارند و این فسیل‌ها در تاریخ دیرینه‌شناسی مهره‌داران نقش مهمی ایفا کرده است، ولی با بیرون‌زدن فسیل‌های جدید از صخره‌ها، ما همچنان به کشفیات تازه‌ای درباره زیاگان دایناسورها دست می‌یابیم. دانشمندان هنوز در حال بررسی جزئیات بیشتری از این فسیل هستند تا بلکه بتوانند اطلاعات بیشتر و دقیق تری در این باره کشف کنند.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

سرعت شارژ آیفون ۱۵ پرو تفاوتی با نسل های قبلی ندارد

خواندن مطلب بعدی ←

ایرلند تیک تاک را به دلیل نقض قوانین خصوصی، جریمه کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین