خبر های فوری:

چهارشنبه, ۹ اسفند ۱۴۰۲, ساعت ۱:۳۵

چت بات ChatGPT به دلیل نقض حریم خصوصی افراد در ایتالیا مسدود شد

چت بات ChatGPT به دلیل نقض حریم خصوصی افراد در ایتالیا مسدود شد

با وجود اینکه بسیاری از کاربران نسبت به آینده ChatGPT خوشبین هستند و شرکت‌های زیادی به استفاده از آن روی آورده‌اند، اما ناضر حفاظت از داده‌های ایتالیا به دلیل نقض حریم حریم خصوصی افراد آن را مسدود کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از یورو نیوز، سازمان حفاظت داده‌ها در ایتالیا با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ChatGPT در ۲۰ مارس سال جاری میلادی در حفظ حریم خصوصی افراد دچار نقض شده است و به همین دلیل دسترسی آن در این کشور مسدود شد. به گفته این ناظر، تصمیم عدم دسترسی افراد به چت بات شرکت OpenAI به سرعت اجرایی و محدودیت‌های برای آن در نظر گرفته خواهد شد.

ناظر حفاظت از داده‌ها در ایتالیا، ChatGPT را به دلیل عدم هشدار به کاربرانی که داده‌های آن‌ها توسط OpenAI جمع‌آوری می‌شود، مورد انتقاد قرار داد. این مرجع قانونی همچنین اعلام کرد که به دلیل عدم وجود فیلتر برای تایید سن کاربران در این چت بات، افراد کم سن و سال در معرض پاسخ‌هایی قرار خواهند گرفت که چندان مناسب سن آن‌ها نخواهد بود.

نهاد مذکور از OpenAI می‌خواهد تا اقدامات که برای اصلاح این وضعیت انجام می‌شود را اعلام وضعیت کند. گفتنی است که در صورت عدم رعایت قوانین و اصلاح موارد گفته شده، شرکت مذکور تا ۴ درصد از گردش مالی سالانه خود جریمه خواهد شد.

این اطلاعیه در حالی منتشر شد که آژانس پلیس اروپا (یوروپل) در گزارشی اعلام کرده بود که مجرمان آماده هستند از چت جی‌پی‌تی برای ارتکاب کلاهبرداری و ساری جرایم سایبری استفاده کنند.

نویسنده صنایع مدرن

→ خواندن مطلب قبلی

جدیدترین هوش مصنوعی شرکت طراحی ادوبی معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

سهم بازار ویندوز ۱۱ افزایش یافت

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین