خبر های فوری:

یکشنبه, ۱۴ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۳:۲۹

ساخت ماه شبیه سازی شده در زمین

محققان و دانشمندان چینی که به دنبال ساخت موشک چند بار مصرف مانند فالکون ۹ اسپیس ایکس هستند، یک اتاقک شبیه سازی شده مانند ماه را روی کره زمین ساختند. هدف از ساخت این اتاقک، شبیه‌سازی شرایط جوی کره ماه برای حضور فضانوردان در قمر کره زمین است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به اسپیس، چینی‌ها به دنبال این هستند تا فضانوردانش را تا سال ۲۰۳۰ به ماه بفرستند. چینی‌ها این محفظه خلا را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که دارای یک تفنگ الکترونیکی است که می‌تواند مواردی مانند گرد و غبار با بار منفی، چراغ‌های دوتریوم برای ایجاد پرتوهای فرابنفش به منور تولید بار الکتریکی مثبت با ولتاژ پایین  را تولید کند.

دانشمندان در این مرکز شبیه‌سازی شده با ذرات غباری که خواصی مشابه ذرات موجود در ماه دارند، ساخته‌اند. این عناصر در کنار هم محفظه‌ای ایجاد می‌کنند که امکان آزمایش مواد و وسایل را در شرایط شبیه‌سازی شدهی ماه فراهم می‌کند.

این تاسیسات توسط موسسه فناوری هاربین(HIT) مستقر در شهر هاربین در استان هیلونگ جیانگ در شمال شرقی چین توسعه یافته است.

لی لی‌یی رئیس موسسه محیط زیست فضایی و علوم مواد در موسسه فناوری هاربین می‌گوید:

شبیه‌ساز جامع سطح ماه که قادر است چندین محیط بسیار شبیه به شرایط واقعی ماه را شبیه‌سازی کند، به ما کمک می‌کند مکانیسم تشکیل غبار ماه در چنین محیطی و اثرات آن بر فضاپیماها، لباس‌های فضایی و فضانوردان را درک کنیم.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

اقدامات اتحادیه اروپا برای امنیت داده‌های ابری

خواندن مطلب بعدی ←

مدیاتک از قدرتمندترین تراشه خود با نام دایمنسیتی ۹۲۰۰ پلاس رونمایی کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین