خبر های فوری:

پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ساعت ۱۰:۳۹

بیل گیتس با توقف توسعه هوش مصنوعی مخالفت کرد

بیل گیتس با توقف توسعه هوش مصنوعی مخالفت کرد

حدود چند هفته پیش، تعداد زیادی از فعالان حوزه فناوری با انتشار نامه‌ای سرگشاده از آزمایشگاه‌های هوش مصنوعی خواستند که توسعه این فناوری را به صورت موقت متوقف کنند. حالا بیل گیتس نظری متفاوت دارد و می‌گوید که با توقف توسعه هوش مصنوعی مشکلی حل نخواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از رویترز، بیل گیتس، هم‌بنیانگذار مایکروسافت اعلام کرده که به جای توقف توسعه هوش مصنوعی، شرکت‌های فناوری بهتر است تمام  تمرکز خود را روی چگونگی استفاده از این دانش معطوف کنند. وی می‌گوید درک نمی‌کند که توقف توسعه فناوری مذکور چگونه می‌تواند به جهان کمک کند.

به گفته بیل گیتس، توقف توسعه هوش مصنوعی چالشی را حل نخواهد کرد. وی همچنین معتقد است که فناوری‌های توسعه یافته با هوش مصنوعی مزیت‌های بزرگی دارند که به رسیدگی بیشتری نیاز دارند. هم بنیانگذار مایکروسافت بر این باور است هوش مصنوعی می‌تواند بخشی از نابرابری‌های موجود در جهان را برطرف کند.

گیتس در بخشی دیگر از صحبت‌های خود در مورد نامه‌ سرگشاده فعالان حوزه فناوری گفت:

واقعاً متوجه نمی‌شوم که چه کسانی باید کار خود را متوقف کنند و آیا همه کشورهای جهان با توقف توسعه موافقت می‌کنند؟ چرا باید کارهای خود را متوقف کنند؟ ولی نظرات مختلفی دراین‌باره وجود دارد.

نویسنده صنایع مدرن

→ خواندن مطلب قبلی

گوشی موتورولا اج ۴۰ پرو با نمایشگر ۱۶۵ هرتزی معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

گوشی وان پلاس نورد ۳ CE لایت رونمایی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین