خبر های فوری:

یکشنبه, ۱۴ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۴:۱۵

هند از سیستم‌عامل BharOS مبتنی بر اندروید رونمایی کرد

هند از سیستم‌عامل BharOS مبتنی بر اندروید رونمایی کرد

سیستم‌عامل BharOS یک سیستم عامل هندی است که به تازگی توسط موسسه فناوری این کشور رونمایی شد. این سیستم عامل که انشعابی از پروژه متن باز اندروید است، از قابلیت‌های امنیتی و حریم و خصوصی بهره می‌برد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از گیزموچاینا، موسسه فناوری Madras می‌گوید که BharOS برای سازمان‌هایی ارائه می‌شود که به دنبال امنیت بیشتر و حفاظت از حریم خصوصی هستند. این شرکت مدعی است که سیستم‌عامل مذکور با هدف محرمانه شدن اطلاعات و امنیت بیشتر ارائه شده است.

بر اساس گزارش‌ها، BahrOS به قابلیت‌های مختلفی مجهز خواهد شد که از جمله آن‌ها می‌توان به نصب نبودن هیچگونه اپلیکیشن پیش‌فرض روی آن اشاره کرد. با وجود این قابلیت، کاربران این امکان را دارند که برنامه‌های موردنظر را خودشان انتخاب کنند.

افزون بر این، سیستم‌عامل BahrOS این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا به راحتی اپ‌هایی را از سرویس اپ استور خصوصی PASS نصب کنند. گفتنی است که PASS در ‌این جا مجموعه‌ای از اپ‌های دستچین‌شده را فراهم می‌کند که به‌لحاظ حریم خصوصی و امنیت برای نیاز کسب‌وکارها تأیید شده‌اند.

کاماکوتی، رئیس موسسه Madras در مورد این پروژه اظهار داشت: سرویس BharOS یک سیستم عامل موبایل است که براساس اعتماد ساخته شده و بر ارائه آزادی، کنترل و انعطاف‌پذیری بیشتر در انتخاب و استفاده از برنامه‌هایی تمرکز دارد که صرفاً نیاز کاربر را برطرف می‌کنند.

به گفته کاماکوتی، با وجود این سیستم‌عامل نوآورانه می‌توان شیوه تفکر کاربران در مورد امنیت و حریم خصوصی گوشی‌های موبایل را متحول کرد.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

تیک‌تاک در شبکه وای‌فای برخی از دانشگاه‌های آمریکا فیلتر شد

خواندن مطلب بعدی ←

مشخصات کامل گوشی ردمی نوت ۱۲ توربو فاش شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین