خبر های فوری:

یکشنبه, ۱۴ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۳:۴۷

بازیافت ۸۰ درصد از زباله‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

بازیافت 80 درصد از زباله‌های جام جهانی 2022 قطر

چند روزی است که جام‌جهانی ۲۰۲۲ با قهرمانی تیم آرژانتین به پایان رسیده است. قطر که میزبانی این دوره از بازی‌ها را بر عهده داشت، مدعی شده که حدود ۸۰ درصد از زباله‌های تولید شده در این سری مسابقات را بازیافت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از وب‌سایت قطر ۲۰۲۲، قطری‌های می‌گویند که بیش از ۲۰۰۰ تن معادل ۸۰ درصد از زباله‌های جام‌جهانی را بازیافت یا به کود تبدیل کرده‌اند. در واقع قطری‌ها در کنار میزبانی خوب خود در این دوره مسابقات، توانسته‌اند بخش زیادی از مواد مصرفی و زباله‌ها را بازیافت کنند.

مهندس بودرو المیر، رئیس واحد پایداری کمیته SC قطر با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد از زباله‌های داخل ورزشگاه‌های بازیافت شده است، گفت:

این دستاورد عظیم به‌لطف برنامه‌ریزی دقیق و تعهد مثال‌زدنی برگزارکنندگان رقابت‌ها و کشورهای حاضر در این مسابقات ممکن شد.

به گفته المیر، این پروژه با همکاری چندین شرکت از جمله Apex Waste Solutions and Management انجام شده است. ناصر الخلف، مدیرعامل شرکت مذکور می‌گوید که این پروژه از قطر ۲۰۲۲ میراثی پایدار برای نسل‌های بعدی بوده است.

گفتنی است که یکی از مهم‌ترین اهداف استراتژی پایداری جام‌جهانی قطر ۲۰۲۲، کم کردن زباله‌ها و افزایش میزان بازیافت‌ها از جمله پلاستیک‌ها بوده است. در همین راستا، برگزارکنندگان مسابقات بخش عمده‌ای از پلاستیک‌ها را با موادی که قابل تبدیل شدن به کود بودند تعویض می‌کردند. باقی‌مانده پلاستیک‌ها هم گردآوری و بازیافت می‌شد.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

تبلت آنر پد V8 پرو معرفی شد؛ اولین تبلت دنیا با نمایشگر ۱۴۴ هرتز

خواندن مطلب بعدی ←

گوشی آنر GT 80 با پردازنده اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱ معرفی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین