خبر های فوری:

پنجشنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۲:۳۲

مدیرعامل آلفابت ۸۰۰ برابر کارمندان این شرکت حقوق دریافت می‌کند

مدیرعامل آلفابت 800 برابر کارمندان این شرکت حقوق دریافت می‌کند

ساندار پیچای، مدیرعامل آلفابت ( شرکت مادر گوگل) در سال گذشته میلادی حدود ۲۲۶ میلیون دلار حقوق دریافت کرده است. این رقم، معادل ۸۰۰ برابرمیانگین حقوقی است که کارکنان و کارمندان این شرکت دریافت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از رویترز، در اظهارنامه بورسی آلفابت آمده است بسته جبرانی که ساندار پیچای از این شرکت دریافت کرده است، معادل ۲۱۸ میلیون دلار بوده است. با اضافه شدن این رقم به میزان حقوق دریافتی پیچای، دریافتی‌های مدیرعامل آلفابت از این شرکت در سال ۲۰۲۱ به ۲۲۶ میلیون دلار رسیده است.

ساندار پیچای در حالی چنین مبلغی را از آلفابت دریافت می‌کند که این شرکت بخش زیادی از کارمندان خود در سال گذشته میلادی را کاهش داد. افزون بر این، سیاست تعدیل نیرو در شرکت مادر گوگل همچنان ادامه پیدا خواهد کرد و آلفابت در تلاش است تا  ۱۲هزار موقعیت شغلی خود را از سراسر جهان کاهش دهد. با تعدیل نیروی ۱۲ هزار نفر از کارمندان، آلفابت حدود شش درصد از نیروی کار خود در سراسر جهان را کاهش می‌دهد.

حدود اوایل ماه جاری میلادی بود که حدود صدها نفر از کارمندان و کارکنان آلفابت در اعتراض به سیاست تعدیل نیروی این شرکت اعتصاب کرده و دست از کار کشیدند.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

ایسوس از باریک ترین لپ‌تاپ دنیا با نمایشگر OLED رونمایی کرد

خواندن مطلب بعدی ←

روسیه برای رقابت با ChatGPT، گیگاچت را راه‌اندازی کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین