روشی جدید برای درمان سرطان روده

روشی جدید برای درمان سرطان روده

در چند سال اخیر تعداد زیادی ار بیماران برای درمان سرطان روده مجبور به انجام جراحی هستند تا از این طریق بتوانند قسمت آلوده به سرطان را از بدن خود خارج کنند. اما اخیرا دانشمندان توانسته اند با کمک سلول های ایمنی فعال در روده بزرگ راهی جدید برای درمان این بیماری پیدا کنند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از دیجیاتو، پژوهشگران و نحققان دانشگاه لاتروب استرالیا بیان داشته اند واکنش بیمارانی که به این بیماری مبتلا هستند تحت تاثیر گروهی از سلول های ایمنی روده بزرگ هستند. رئیس این آزمایشگاه، دکتر لیسا میلکی بیان داشته است که سلول‌های T گاما دلتا به‌عنوان مدافعان خط مقدم روده عمل می‌کنند. آنچه این سلول‌های ایمنی را خارق‌العاده می‌کند، این است که آن‌ها دائماً درحال گشت‌زدن و محافظت از سلول‌های بافت پوششی در روده هستند و در نقش سرباز علیه تهدیدات احتمالی سرطان ظاهر می‌شوند.

طبق بررسی های پژوهشگران بیمارانی که در سلول سرطانی آنها، سلول های T گاما دلتا وجود دارد، نتایج بهتری نسبت به سایر بیماران از درمان می گیرند. مارینا یاکو در این باره گفته است: ما کشف کردیم که اندازه و تنوع میکروبیوم در روده بزرگ نسبت به سایر بخش‌های دل و روده، بر تجمع بالاتر مولکول TCF-1 روی سلول‌های T گاما دلتا اثر می‌گذارد. این مولکول واکنش ایمنی طبیعی بدن ما – از طریق سلول‌های T گاما دلتا – را سرکوب می‌کند و مانع از مبارزه با سرطان روده می‌شود.

در واقع حذف TCF-1 از T گاما دلتا سبب تغیر رفتار این سلول شده و به کاهش اندازه این سلول ها کمک می کند.

→ خواندن مطلب قبلی

افزایش پشتیبانی امنیتی سامسونگ در واکنش به گوگل

خواندن مطلب بعدی ←

تبلیغات به سبک عجیبی در ایکس منتشر می شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *