خبر های فوری:

پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ساعت ۱۱:۳۶

تلگرام در تصرف کاربران ایرانی؛ ۷۰ درصد از نام‌های کاربری را ایرانی‌ها رزرو کرده بودند

تلگرام در تصرف کاربران ایرانی؛ 70 درصد از نام‌های کاربری را ایرانی‌ها رزو کرده بودند

پاول دورف، مدیرعامل تلگرام با انتشار یک پست در کانال خود اعلام کرد که حدود ۷۰ درصد از نام‌های کاربری در این پیام‌رسان توسط ایرانی‌ها رزرو شده بود. البته این آمار مربوط به چند وقت قبل است و تلگرام در حال حذف کردن حساب‌های کاربری غیر فعال است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از دیجیتال نیوز، پاول دروف اظهار داشت ایرانی‌های بیشترین تعداد نام‌ کاربری در این پیام رسان را از آن خود کرده بودند که این موضوع باعث به وجود آمدن تعداد کثیری از  یوزرنیم‌های بلا استفاده شده بود. با وجود این مسئله، میلیون‌ها کاربر از دستیابی به آدرس‌های عمومی و مناسب در تلگرام محروم مانده بودند.

اما به گفته دورف، از اواسط ماه جاری میلادی سیاست‌های تلگرام تغییر یافته است و این پیام‌رسان از چند روز پیش فرایند حذف حساب‌های کاربری که غیر فعال بوده‌اند را شروع کرده است. طبق گفته‌های مدیرعامل تلگرام، حساب‌های کاربری با آدرس‌های عمومی که در یک سال گذشته غیر فعال بوده‌اند یا مربوط به کانال‌های خالی است، حذف خواهند شد.

تلگرام با این کار می‌خواهد تا ۹۹ درصد از یوزرنیم‌های بلا استفاد را برای استفاده مجدد ارائه کرده و با محدودیت‌های تلگرامی و جغرافیایی، کاربران بیشتری را قادر به استفاده از آن‌ها کند.

پاول دورف معتقد است که برگزاری مناقصه یکی از بهترین راه‌ها برای ارائه نام‌های کاربری کوتاه و ارزشمند به کاربران است. به گفته دورف، این اقدام باعث می‌شود تا افرادی که دارای یوزرنیم‌های ارزشمندی هستند، آن‌ها را به سایر کاربران بفروشند.

مدیرعامل تلگرام همچنین اعلام کرد که اقدام این پیام رسان برای حذف آدرس‌های بلا استفاده، قطعا ناراحتی برخی از کاربران را در پی خواهد داشت اما در عوض بخش بزرگی از افراد می‌توانند به آدرس‌های عمومی و پرطرفدار دسترسی داشته باشند.

نویسنده صنایع مدرن

→ خواندن مطلب قبلی

گوشی اوپو A57s با دوربین دوگانه و شارژ سریع ۳۳ واتی معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

کمپانی AMD رسما از پردازنده‌های سری رایزن ۷۰۰۰ رونمایی کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین