تعداد مشترکین ۵G به زودی به ۶ میلیارد نفر در جهان می‌رسد

تعداد مشترکین 5G به زودی به 6 میلیارد نفر در جهان می‌رسد

بر اساس برآوردهای جدید تحلیگران بازار Omdia، تعداد مشترکین شبکه ۵G با افزایش چهار برابری تا سال ۲۰۲۷ به حدود ۶ میلیارد نفر در سراسر جهان می‌رسد. طبق آخرین برآوردها، تعداد کاربران نسل پنجم شبکه همراه در پایان سال ۲۰۲۲ حدود ۱.۵ میلیارد نفر برآورد شده بود.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از تک ریدر، تعداد مشترکین ۵G در سال جاری میلادی به حدود ۲ میلارد نفر در جهان می‌رسد. کاربران نسل پنجم شبکه همراه با سرعت خوبی در حال افزایش هستند و تنها در سه ماهه چهارم سال گذشته میلادی حدود ۱۳۶ میلیون مشترک جدید به این نسل از شبکه همراه اضافه شدند.

امدیا می‌گوید در سال ۲۰۲۲ حدود ۴۵۵ میلیون کاربر به شبکه ۵G اضافه شده‌اند. نسبت رشد اتصال به این نسل از شبکه همراه در سه ماهه سوم به سه ماه چهارم در سال جاری گذشته حدود ۱۴ درصد بوده است. از بین ۴۵۵ میلیون کاربری که در سال گذشته به نسل پنجم شبکه همراه اضافه شدند، ۱۱۹ میلیون کاربر در آمریکایی شمالی ساکن بودند.

حالا امدیا می‌گوید که حدود ۲۱۵ میلیون کاربر ۵G جدید از قاره آمریکایی شمالی به این شبکه همراه اضافه خواهند شد، چراکه عرضه فروش تلفن‌های مجهز به ۵G در حال افزایش است.

علاوه بر اینکه تعداد کاربران شبکه ۵G رو به افزایش است، چینی‌ها در حال راه‌اندازی شبکه ۶G در جهان هستند. بر اساس گزارش‌ها، مراحل اولیه ششمین نسل از شبکه همراه تا سال ۲۰۲۵ در این کشور راه‌اندازی خواهد شد.

→ خواندن مطلب قبلی

قابلیت Find My Device گوگل به زودی از دستگاه‌های خاموش پشتیبانی می‌کند

خواندن مطلب بعدی ←

لانچر Google Now برای همیشه تعطیل خواهد شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *