رونمایی از ۵۵ محصول نانو فناوری ایرانی

رونمایی از ۵۵ محصول نانو فناوری ایرانی

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور در نمایشگاه دستاوردها و محصولات منتخب نانو فناوری ضمن رونمایی از ۵۵ محصول برتر ایران گفت:

درسال‌های پیش بر توسعه محصولات فناوری تمرکز وِیژه داشتیم و امروز جایگاه ایران هم در بخش کمیت و هم در بخش کیفیت مقالات و تولید علم نانوفناوری، بالاتر است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وی ضمن دعوت مسئولان برای بازدید از این نمایشگاه تاکید کرد:

بازدید و حمایت مسئولان از دستاوردها به رونق این صنعت کمک خواهد کرد.

ستاری آب شیرین‌کن‌های خورشیدی ساخت ایران را دستاورد مهمی در این صنعت ارزیابی کرد و در این باره گفت:

بازیابی منابع آبی اتفاق مهمی بود که با کمک فناوری نانو توانستیم، حرفی برای گفتن در آن داشته باشیم. در گذشته ۳ نمونه آب شیرین‌کن ساخت ایران به فیلیپین عرضه شده است. این محصولات می‌توانند در کشورهای مانند آفریقای جنوبی و کشورهایی که دارای محدودیت منابع انرژی هستند، ارائه شوند و ارزش افزوده بالایی داشته باشند.

به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، امروز فروش شرکت‌های دانش‌بنیان از مرز ۱۲۰ هزار میلیارد ریال فراتر رفته است و درحوزه‌های ساختمان، پزشکی، نفت، گاز و پتروشیمی، نانوفناوری به شدت در حال افزایش گستره نفوذ خود است.

شایان ذکر است این نمایشگاه با هدف تحقق گسترش کاربرد فناوری نانو از ۲۷ تا ۲۹ دی ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه محصولات صادراتی ایران واقع در محل نمایشگاه بین المللی تهران برقرار است تا مسئولان و صاحبان صنایع با ظرفیت‌های این حوزه بیش‌تر آشنا شوند.

→ خواندن مطلب قبلی

جدیدترین گوشی موتورولا با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی عرضه خواهد شد

خواندن مطلب بعدی ←

پنج شغل پر طرفدار سال ۲۰۲۲ را بشناسید

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *