تعداد بیماران آبله میمون در سراسر جهان به بیش از ۳۲۰۰ نفر افزایش پیدا کرد

تعداد بیماران آبله میمون در سراسر جهان به بیش از 3200 نفر افزایش پیدا کرد

سازمان بهداشت جهانی که قبلا از ابتلا ۷۸۰ مورد به بیماری جدید آبله میمون خبر داده بود، در گزارش جدید خود، آمار جدید مبتلایان را بیش از ۳۲۰۰ نفر اعلام کرد. به گفته این سازمان، یک نفر نیز بر اثر این بیماری در کشورهای غیر بومی جان خود را از دست داده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از رویترز، رئیس سازمان جهانی بهداشت، تدروس ادهانوم پس از اعلام تعداد بیماران آبله میمون، تاکید داشت که نظارت‌ها باید بیشتر شود. وی همچنین اظهار داشت که انتقال فرد به فرد در این بیماری همچنان ادامه دارد و بسیاری این موضوع را کم اهمیت جلوه می‌دهند.

هرچند WHO معتقد است که این بیماری خطر متوسطی برای جوامع دارد اما کارشناسان این سازمان نشستی را تشکیل داده‌اند تا در مورد اعلام وضعیت بیماری مذکور تصمیم‌گیری کنند.

تدروس همچنین اعلام کرد که در حال حاضر در آفریقایی مرکزی حدودا ۱۵۰۰ مورد مشکوک به آبله میمون و ۷۰ مورد مرگ و میر ناشی از این بیماری گزارش شده است. وی  در نهایت از کشورهای عضو این سازمان درخواست کرد تا اطلاعات مربوط به این ویروس را به اشتراک بگذارند، چراکه به سازمان جهانی بهداشت و مهار انتقال آن کمک زیادی خواهد کرد.

→ خواندن مطلب قبلی

ساعت هوشمند Gen 6 Hybrid فسیل با قابلیت دو هفته شارژدهی معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

اینستاگرام برای تخمین سن کاربران خود از هوش مصنوعی استفاده می‌کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *