اضافه شدن ۱۸.۳۶ میلیون آدرس جدید به شبکه اتریوم

اضافه شدن 18.36 میلیون آدرس جدید به شبکه اتریوم

گزارش‌های منتشر شده از سوی اتریوم حاکی از آن که بیش از ۱۸ میلیون آدرس جدید در سال گذشته به این شبکه اضافه شدند. این موضوع در حالی رخ داده که امروزه شبکه‌های متنوعی با کارمزدی کمتر از اتریوم در صنعت بلاکچین فعالیت دارند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از کوین تلگراف، سال گذشته ماهانه به صورت میانگین ۱.۵ میلیون آدرس جدید به شبکه اتریوم اضافه شده‌ و تعداد کل آدرس‌های این شبکه به بیش از ۷۰ میلیون رسید.

اضافه شدن ۱۸ میلیون آدرس‌ جدید به شبکه اتریوم در حالی اتفاق می‌افتد که تعداد نهنگ‌های این ارز دیجیتال و نسبت تعداد دامنه‌های فعال به غیرفعال روندی کاهشی داشته‌اند.

شرکت تحقیقاتی بلاکچین Into The Block در جدیدترین یافته‌های خود مدعی است که از اکتبر سال گذشته (مهر) تا به حال ۱۰ میلیون آدرس جدید به شبکه اتریوم اضافه شده است. البته افزایش نرخ رشد آدرس‌های جدید بر قیمت و ارزش اتریوم تاثیر چندانی نداشته است.

برخلاف افزایش آدرس‌های جدید به شبکه اتریوم، نسبت آدرس فعال به غیر فعال این شبکه کاهش پیدا کرده است. به بیانی ساده‌تر تعداد آدرس‌هایی که زمانی در این شبکه فعال بودند و اکنون غیرفعال هستند، افزایش پیدا کرده است.

به طور کلی، نسبت تعداد آدرس‌های فعال به تمامی آدرس موجود در اول سال ۲۰۲۱، ۱.۰۵ درصد بود که این نسبت در فوریه سال جاری به عدد ۰.۸۶ رسیده است.

تعداد نهنگ‌هایی که بیش از  هزار ETH داشتند از ابتدای سال ۲۰۲۱ روندی کاهشی داشته است. طبق گزارشات منتشر شده، تعداد نهنگ‌های این رمز ارز در فوریه سال جاری به ۶,۲۶۶ مورد رسید که این میزان در چهار سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

یکی دیگر از آمارهای منتشر شده در خصوص اتریم، مربوط به ثابت ماندن تعداد تراکنش‌های روزانه این ارز دیجیتال است. تراکنش‌های روزانه اتریوم از دسامبر سال گذشته بر روی عدد ۱.۲ میلیون ثابت مانده و تغییری در آن حاصل نشده است.

ثابت ماندن تراکنش‌های ETH دلایل مختلفی دارد که از جمله مهم‎‌ترین آن‌ها می‌توان به کارمزد بالا این شبکه و به وجود آمدن جایگزین‌های ارزان‌تر اشاره کرد.

→ خواندن مطلب قبلی

گوشی اپو مدل Find X5 با چیپست دایمنسیتی ۹۰۰۰ عرضه خواهد شد

خواندن مطلب بعدی ←

تسلا محتوا آگهی تبلیغاتی خودرو الکتریکی مدل ۳ را در کره جنوبی تغییر داد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *